ATSO Meclisi’nin yeni başkanı Süleyman Özer

10 Haziran 2016 Cuma

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanlığı’na Süleyman Özer, başkan yardımcılığına Ender Kuzucu seçildi.


ATSO Meclisi’nin yeni başkanı Süleyman Özer

 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, meclis başkanlık ve başkan yardımcılığı seçimine sahne oldu. Meclis Başkanlığı görevini yürüten İzzet Bayar’ın 6 ay içinde yapılan toplantıların yarısından bir fazlasına katılmadığı için mevzuat gereği komite üyeliğinin düşmesi nedeniyle Meclis Üyesi ve Meclis Başkanı görevleri de sona ermiş oldu. Meclis Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Süleyman Özer de Başkan adayı olmak üzere geçtiğimiz günlerde istifasını sundu.

Bu sürecin ardından ATSO Meclisi, yeni meclis başkanını ve başkan yardımcısını seçmek için Nilay Akbaş Tarakçı başkanlığında olağanüstü toplandı.

Meclis Başkanlığı için eski Başkan Yardımcısı Süleyman Özer tek aday olurken, Özer’den boşalan Meclis Başkan Yardımcılığı için Ender Kuzucu aday oldu.

Toplantıya katılan 98 meclis üyesi kapalı oylama ile yapılan seçimde başkanlık ve başkan yardımcılığı için ayrı ayrı oy kullandı ve 89 oy alan Süleyman Özer ATSO’nun yeni meclis başkanı seçildi. 92 oy alan Ender Kuzucu da Meclis Başkan Yardımcısı oldu.

Yapılan seçim sonucunda ATSO Meclis başkanlık divanı Süleyman Özer (Başkan), Nilay Akbaş Tarakçı (Başkan Yardımcısı), Ender Kuzucu (Başkan Yardımcısı), Rifat Çelik’den (Meclis Divan Katibi) oluşmuş oldu.

Başkan Davut Çetin teşekkür etti

Seçime dair görüşlerini dile getiren ATSO Başkanı Davut Çetin, “Meclisimizde çok güzel birlik ve beraberliği gösteren bir seçim sürecinden geçtik. Ticaret ve Sanayi Odası tarihinde ilk defa tek başkan adayı ve meclis başkan yardımcısı adayıyla seçim yaşadık. Tek liste olmasına rağmen güzel bir katılım oldu. Bütün meclis üyelerimize bu kadar olgun ve işbirliği içinde bir seçim geçirdiğimiz için teşekkür ediyorum. Yeni seçilen Meclis Başkanımız Süleyman Özer ve Meclis Başkan Yardımcımız Ender Kuzucu’yu kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer de kendisine destek veren meclis üyelerine teşekkür ederek, “Tüm meclis üyelerimize bize destek verdikleri, güvendikleri için teşekkür ediyorum. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, bundan sonra da, eskiden olduğu gibi Antalyamıza ve Antalya ekonomisine yön verecek ve liderlik edecektir” ifadesini kullandı.

ATSO

ATSO

ATSO

ATSO

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002