Davut Çetin’den 23 Nisan mesajı

23 Nisan 2018 Pazartesi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.


Davut Çetin’den 23 Nisan mesajı

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla bağımsız, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını kaydeden ATSO Başkanı Davut Çetin, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki ecdadımız, 98 yıl önce 23 Nisan’da Kurtuluş Savaşı devam ederken, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurarak ulusal egemenlikten asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. O zor şartlarda böylesine bir vizyon ortaya koyan kahraman ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.

O dönemde atılan temellerin geleceğin mimarı olacak çocuklarla yükseleceğinin bilincinde olan Büyük Önder Atatürk, bu önemli günü çocuklara armağan etmiştir. Bizlere düşen bu mirasa sahip çıkmak, çocuklarımıza çağın gerektirdiği yatırımları yapmaktır.

Artık teknoloji ile iç içe bir nesil yetişiyor. Çocuklarımıza dünya standartlarında imkânlar ve eğitim sistemi sunduğumuz takdirde bu genç nesil ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak manevi mirasa sahiptir.

Türkiye'de 23 milyona yakın, Antalya'da 622 bin 17 yaş altında çocuğumuz bulunmaktadır. Çocuklarımızın iyi eğitim almaları, spor yapmaları, sanat öğrenmeleri hepimizin sorumluluğudur. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine, kültür-sanat ile kaynaşmalarına katkı koyabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Bu önemli günün aynı zamanda ulusal birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 98. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination