Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ATSO’yu ziyaret etti

28 Mayıs 2018 Pazartesi

Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Bakan Çavuşoğlu’nu ATSO Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer, Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı Üyeleri karşıladı.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ATSO’yu ziyaret etti

 

ATSO Başkanı Davut Çetin, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Bakan Çavuşoğlu’na ATSO tarafından hazırlanan Seçim Bildirgesi’ni veren Başkanı Davut Çetin; “ATSO olarak her seçimden önce bir bildirge hazırlarız. Hem ülke anlamında hem Antalya olarak, parti ayrımız gözetmeksiniz beklentilerimizi milletvekili adaylarına veriyoruz. Geçen hafta AK Parti’nin seçim bildirgesini dinledik, Antalya için çok güzel vaatler içeriyor. Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bu vaatlerin birçoğu bizim yıllardır Antalya için dile getirdiğimiz konular. Antalya için eko turizm, yaşlı turizmi gibi alternatif turizm alanlarının geliştirilmesi gerekiyor. Ulaşım ağlarına Antalya’nın güçlü şekilde bağlanması son derece önemli. Oda olarak, hızlı trenin Antalya’ya getirilmesi konusunu yıllardır gündemde tutuyoruz ve bu konunun bildirgenizde yer aldığını görüyoruz. Bizim de dile getirdiğimiz konuların bir kısmı sizin çalışma programınızla zaten örtüşüyor. Bir kısmı da Antalya için önemi olan konular bunları size bir bildirge olarak takdim etmek istiyorum” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ATSO’ya ziyaretinin bir iadeyi ziyaret niteliğinde olduğunu belirterek, “Seçimlerden sonra Antalya Ticaret ve Sanayi Odamız, Ankara’ya kadar gelerek tüm yönetim kurulu üyeleriyle bizleri Bakanlığımızda ziyaret etti ve bizleri çok mutlu etti. Bir kere şahsınızda tüm yönetim kurulunu, meclise seçilen tüm arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum.

Bugüne kadar Antalya Ticaret ve Sanayi Odamız ile Antalya’mıza yakışacak hizmetler konusunda yakın işbirliğimiz oldu. Bu işbirliğimizin sizin başkanlığınızda yine aynı şekilde devam etmesini canı gönülden arzu ediyoruz.

ATSO

Biraz önce turizmcilerle bir toplantı yaptık, Turizm Bakanlığı’ndan ve Maliye Bakanlığı’ndan arkadaşlarla, tahsis uzatımı ile ilgili ve diğer konularla ilgili arkadaşlarımız çalmalarına devam ediyorlar. Bu sene turizm sektörü geçtiğimiz yıllarda yaşanan sorunları çözüp hedeflerine doğru ilerliyor. Antalya’yı ilgilendire her konuda zaten Antalya Ticaret ve Sanayi Odamızın büyük bir duyarlılığı var. Bundan sonraki süreçte eğitim başta olmak üzere, birçok alanda somut projeleri de hayata geçireceğimizi umut ediyorum. Ankara’ya geldiğinizde Antalya’da ATSO Vakfı Üniversitesi’ni konuşmuştuk. Antalya’da 10 üniversite hedefimiz var. Bu hedefimize ulaşmak için Antalya Ticaret ve Sanayi Odamızın da duyarlılık göstereceğine inanıyoruz. Dünyanın her yerinden öğrencilerin gelebileceği yeni üniversiteleri kentimize kazandıralım” diye konuştu.

Davut Çetin’i Türkiye Odalar ve Borsalar Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmesi dolayısıyla da kutlayan Bakan Çavuşoğlu, “Bu şahsen sizin içinde önemli Antalya’mız ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odamız için de çok önemli ve kıymetlidir. İnşallah bizleri sadece Ankara’da TOBB’da değil, TOBB’un tüm dünya genelinde gerçekten bir saygınlığı var, çok ciddi bir şekilde etkinliği var, aktiviteleri var, dolayısıyla TOBB aracılığıyla tüm dünyada Antalya’mızın sesini duyuracaksınız” dedi.

ATSO

AK Parti’nin seçim beyannamesinde en çok ismi geçen kentin Antalya olduğunu vurgulayan Bakan Çavuşoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Sayın Cumhurbaşkanımızın seçim beyannamesini tüm Türkiye ile paylaşırken herhalde en çok Antalya’nın ismini zikretti. Çünkü Antalya’mızla ilgili çok ciddi projelerimiz var, mega projelerimiz var. 3. Havaalanını biliyorsunuz Batı Antalya’ya inşa edeceğiz, çalışmalar bitti, inşallah artık ihale sürecine geçeceğiz. Diğer taraftan yine Finike’den Kaş-Kalkan’a kadar viyadüklerle tünellerle ciddi bir otobanımız olacak. Ayrıca Burdur – Antalya – Alanya otobanı, Denizli - Burdur - Antalya otobanı projeleri. Çünkü Antalya’yı havadan tüm dünyayla bağlayalım ama ülke geneliyle ilgili karayollarıyla ve demiryollarıyla bağlamamız gerekiyor. Ve Eskişehir’den gelen Burdur - Isparta üzerinden gelen hızlı tren projesi, Kayseri’den Kapadokya – Konya ve Antalya hızlı tren projesi inşallah sahil boyunca da Gazipaşa Havaalanı ile Antalya Havaalanını birleştirecek raylı sistem projemiz var. Diğer bir önemli projemiz Teknoloji Vadisi. Antalya’ya yeni bir teknoloji şehri. Birkaç yüz binlik değil, 5 milyonluk bir şehir daha kurma projemiz. Üç sene önce seçimlere giderken Antalya’mızda projelerimizi paylaştık, turizmde, sporda, sağlıkta inşallah bin yataklı şehir hastanemizin de Haziran ayında ihalesini yapacağız. Yer sorunu çözüldüğü zaman bin 500’e çıkaracağız. Netice itibariyle ulaşımda, sağlıkta ve ticarette yine fuarcılıkta çok ciddi projelerimiz var. ATSO’nun beyannamenizdeki unsurları da gözden geçireceğiz, bizim projelerimizle örtüşenler var, ilave edebiliriz. Çünkü sizlerden gelen talepler sizlerden gelen beyannameler önemli.”

ATSO

Bakan Çavuşoğlu’nun Antalya Teknoloji Şehri projesini çok önemsediklerini belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, “ATSO olarak 2018 yılında Antalya 4.0 hedefi koyduk. Gelişen dünyadan dijital dünyadan geri kalmamamız lazım. Bundan sonraki ilk hedefimiz kentimizin tarım, turizm, kent, ticaret ve sanayi alanlarındaki gelecek vizyonunu ve yapılması gerekenleri içeren Antalya 4.0 vizyon belgesini 29 Ekim’e kadar bitirmek. Bu çalışmalarda desteğiniz son derece önemli” diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination