CHP Milletvekili adayları ATSO’yu ziyaret etti

28 Mayıs 2018 Pazartesi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ve milletvekili adaylarını makamında ağırladı.


CHP Milletvekili adayları ATSO’yu ziyaret etti

ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Başkanlık Divanı’nın da bulunduğu ziyarette bir konuşma yapan ATSO Başkanı Davut Çetin, “Kentimiz ve ülkemiz için hayırlı sonuçlara vesile olacak bir seçim dönemi diliyorum” dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak her seçim döneminde adaylara verilmek üzere bir seçim bildirgesi hazırladıklarını belirten Başkan Davut Çetin, “Siyasi partilerden beklentimiz bu dönem çok yüksek. Çünkü yıllardır konuştuğumuz sorunlar var. Bir kısmı çözüldü ama birçok kısmı da çözülmedi. ATSO’nun eski başkanı olarak Sayın Budak çok iyi bilir, biz her dönem bir seçim bildirgesi hazırlarız. Bu bildirgede ATSO’nun talepleri, önerileri yer alır. Ekonomiden sosyal hayata, Antalya’ya dair bir yol haritası çizeriz. Bu sene de bir hazırlık yaptık, bildirgemizi sizlere takdim edeceğim. Buradaki sorunlara baktığımızda bir kısmının çözülmüş olduğunu bir kısmının da halen çözüm beklediğini görüyoruz. Bildirgemizdeki birçok husus CHP’nin açıkladığı seçim bildirgesi ile uyuşuyor. Özellikle Türkiye’nin artık dijital Türkiye olması anlamında çok ciddi adımların atılması gerekiyor. ATSO olarak 2018 yılını Antalya 4.0 Yılı olarak ilan etmiştik. Önümüzdeki iki yıl da bu yönde çalışmalar yapacağız. Antalya 4.0 projesinin sonuçlarını 29 Ekim’e kadar Antalya’nın erkleriyle paylaşıp, 2020 yılına kadar da Antalya’nın vizyon projesi olarak değerlendireceğiz. Bu rapora destek vermenizi istiyorum. Seçimden sonra tekrar tüm partilerle buluşup bunun üzerinde görüşmeler yapacağız.

ATSO

Bir diğer önemsediğimiz konu toplumsal uzlaşı kültürüdür. Hem ulusal hem yerel de bir uzlaşıya ihtiyacımız var. Ekonominin buna ihtiyacı var. Ülkenin huzura, uzlaşıya ihtiyacı var. Umuyorum 24 Haziran’dan sonra böyle bir ortamla karşılaşırız. Hepinize iyi bir seçim dönemi diliyorum” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak da, konuşmasında ATSO’nun yeni Yönetim Kurulu’na başarılar diledi.

ATSO

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Antalya’da her zaman yön gösterici belirleyici olduğunu vurgulayan Budak, “Bundan sonra da olmaya da devam edecek, çünkü Antalya’nın gayri safi milli hasılasının önemli bir bölümü buranın üyeleri tarafından sağlanıyor. Hem zenginlik aynı zamanda da istihdam sağlıyor. O yüzden bu seçim bildirgesi her dönem, benim dönemimde de belirleyici notlar düşmüştü, bunu siyasiler dikkatle incelemişlerdi, biz de bu seçim bildirgesinden faydalanacağız” dedi.

ATSO

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination