ATSO Başkanı Davut Çetin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

26 Ekim 2018 Cuma

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.


ATSO Başkanı Davut Çetin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin, eşi benzeri olmayan bir kahramanlık destanı ile kurulduğunu kaydeden ATSO Başkanı Davut Çetin, “Vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, bir kurtuluş ve diriliş destanına imza atan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm yol arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Başkan Çetin açıklamasında şunları kaydetti:

 “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimiz, 95 yaşında… Atalarımızın eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı ile kurarak bizlere emanet ettikleri Türkiye Cumhuriyeti’ni, güçlü kılmak ve daha ileri seviyelere ulaştırmak için çabamız artan bir güçle devam etmektedir.

Cumhuriyet, erdeme dayalı bir yönetim şeklidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği, ‘muasır medeniyet seviyesine’ ulaşmayı amaçlarken, refahın temeli olan ekonomik kalkınmayı ivmelendirerek sürdürmek üzere iş dünyası olarak üzerimize düşen görevleri sonuna kadar yerine getirme azim ve kararlığındayız.

Dünyada bir ekonomik mücadele, kavga sürmektedir. Türkiye olarak bizim de bu mücadelede başarılı olmamız için birlik ve beraberliğimizi güçlü tutmaya ihtiyacımız vardır. Birlik ve beraberlikle, bu toprakları Türkiye Cumhuriyeti haline getiren atalarımız en büyük ilham kaynağımız olmalıdır.  

Bugün her günkünden daha çok üretmek, kazanmak ve paylaşmak zorundayız. İş dünyası olarak, Atatürk’ün gösterdiği hedeflere varmak için, ekonomiye katkılarımızı, istihdam sağlamadaki sorumluluklarımızı yerine getirmede büyük çaba gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz.

ATSO olarak tüm üyelerimizle bu görevin bilincindeyiz.  Birlik ve beraberlikle, ortak akıllı ülke olarak önümüze çıkan her türlü zorlu engeli aşacağımızdan kimse kuşku duymasın.”

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002