ATSO’da dev zirve

13 Haziran 2019 Perşembe

31 Mart yerel seçimleri sonrası göreve gelen Antalya Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediye Başkanları, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenecek zirvede iş dünyasıyla biraraya gelerek kentsel ve sektörel konularda görüş alış verişinde bulunacaklar.


ATSO’da dev zirve

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, İş dünyası ile Belediye Başkanlarını bir araya getirecek 3. Antalya İş Dünyası - Yerel Yönetimler Zirvesinin, Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarının katılımıyla 19 Haziranda ATSO Atatürk Konferans Salonunda yapılacağını bildirdi.

ATSO

ATSO Başkan Davut Çetin, Antalya vizyonuna katkı sağlamak üzere, şehrin önemli sorunlarının ve iş dünyasının yerel yönetimlerden beklentilerinin değerlendirileceği zirveye Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in katılacağını, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ise yurtdışında olacağı için yerine bir temsilcinin katılabileceğini bildirdi. Davut Çetin, program kapsamında, Antalyada faaliyet gösteren Sanayici ve İşadamı Dernekleri (SİAD) Başkanları da söz alarak çeşitli konularda görüş ve önerilerini dile getireceklerini söyledi.

ATSO olarak Yerel Yönetimler Zirvesinin ilkini 2009 yerel seçimlerinin ardından düzenlediklerini hatırlatan ve bu organizasyonun geleneksel hale geldiğini kaydeden Başkan Davut Çetin, 3’üncüsü gerçekleşecek zirveyle ilgili şunları kaydetti:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Merkezi İlçe Belediye Başkanları’nın katılımlarıyla, 19 Haziran 2019 Çarşamba günü, 13.30 18:00 saatleri arasında, ATSO Atatürk Konferans Salonunda III. Antalya İş Dünyası Yerel Yönetimler Zirvesi toplantısı düzenliyoruz.

Antalyada 31 Mart yerel seçimlerinin ardından başkanlığı kazanan Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarımızı konuk edeceğimiz zirvede, iş dünyasının ve tüm Antalyalıların yerel yönetimlerden beklentileri değerlendirilecek. Toplantıda kentimizde faaliyette bulunan SİAD başkanları kentin mevcut sorunlarını, çözüm önerilerini ve yerel yönetimlerden beklentilerini dile getirecekler. Kentlerin rekabetinin söz konusu olduğu bir dünyada, rakiplerimizin gerisinde kalmak istemiyorsak sivil toplumun kentini sahiplenmesi, yaşadığı kente dair önerilerini sunması, fikirlerinin karşılık bulduğunu görmesi son derece değerlidir. Bu zirvede oluşacak sinerjinin önümüzdeki süreçte de yerel yönetim kararlarının sivil toplumun da katkısıyla, ortak akılla alınması noktasında faydalı olacağını düşünüyoruz.

Program kapsamında SİAD Başkanlarımız teker teker söz alarak kente dair her konuda görüş ve önerilerini dile getirecekler. Başkanlarımız, zirvede imar, deprem, kentsel dönüşüm master planları, kent estetiği, çevre, ulaştırma, ticaret, turizm, eğitim, kültür, spor, sosyal projeler, tarımsal projeler, sanayi odaklı projeler, sanayi sektörü talepleri, serbest bölgeye ilişkin projeleri gündeme getirerek, Belediye Başkanlarımıza aktaracaklar. Akabinde Belediye Başkanlarımızın sunumlarını dinleyeceğiz ve soru-cevap bölümü ile toplantıyı tamamlayacağız. Konuşulan görüş ve önerileri dosya halinde de Belediye Başkanlarımıza sunacağız.

Antalya vizyonuna katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz bu zirvenin kentimiz için artı değer yaratmasını diliyoruz. Zirveye iş dünyamızın tüm temsilcilerini ve üyelerimizi davet ediyoruz.

ZİRVEYE KATILACAK SİADLAR:

1- ANTALYA DOĞU VE GÜNEYDOĞU İŞADAMLARI DERNEĞİ (ADGİAD)

2- AKDENİZ GİRİŞİMCİ İŞ KADINLARI DERNEĞİ (AGİDER)

3- ALTINOVA SANAYİCİLER VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (ALTINSİAD)

4- ANTALYA SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (ANSİAD)

5- ANTALYA GENÇ İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (ANTGİAD)

6- ANTALYA İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (ANTİAD)

7- ANTALYA İŞ KADINLARI DERNEĞİ (ANTİKAD)

8- ANTALYA SERBEST BÖLGE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (ASBİAD)

9- BATI AKDENİZ SANAYİ VE İŞ DÜNYASI FEDERASYONU (BAKSİFED)

10- DÖŞEMEALTI SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (DÖSİAD)

11- KONYAALTI SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (KONYSİAD)

12- MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) ANTALYA ŞUBESİ

13- ANTALYA ORGANİZE SANAYİ İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (OSİAD)

14- TÜM SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (TÜMSİAD) ANTALYA ŞUBESİ

15- YÖRÜK SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (YÖRSİAD)

http://www.atso.org.tr/detay/2/2/1/6987/3-antalya-is-dunyasi-yerel-yonetimler-zirvesi.html

 

ATSO

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Fuar
  • Fuar