Merkezi Sicil Kayıt Sistemi

6 Aralık 2012 Perşembe

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Merkezi Sicil Kayıt Sistemi ‘MERSİS’ Projesi, 03.12.2012 tarihi itibariyle Antalya Ticaret Sicili Müdürlüğü’nde kullanıma açılmıştır.


Üyelerimizin projenin başlamasıyla birlikte, Ticaret Sicil işlemleri için öncelikle  www.gumrukticaret.gov.tr adresi üzerinden başvuruda bulunmaları ve sistemin yönlendirmesine göre işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir.

Şirketlerin ilk kuruluş işlemleri için “MERSİS” sistemine kayıtlı olmak yeterli iken, diğer tüm değişiklik işlemleri ile belge talepleri, elektronik imza ile başvuru sonucunda gerçekleştirilebilecektir.

Bu konuda herhangi bir gecikme ve mağduriyet yaşanmaması için, elektronik sertifika hizmet sağlayıcılarından elektronik imza alınması gerekmektedir.

Elektronik sertifika hizmet sağlayıcılarına Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun
www.btk.gov.tr internet adresinden ulaşılabilmektedir.

MERSİS Projesiyle ilgili her türlü bilgi
www.gumrukticaret.gov.tr  adresinden ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 444 84 82 numaralı çağrı merkezlerinden alınabilmektedir.

Ayrıca, uygulama sürecinde yaşanan sıkıntılar ve sorulara ilişkin olarak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Odamızda hizmet veren yetkililerinden, 314 37 58 numaralı telefonlar veya mersis@atso.org.tr aracılığıyla bilgi alınabilmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi