Meteorolojik Uyarı - Antalya'da Çok Kuvvetli ve Aşırı Yağış ile Birlikte Fırtına

15 Ocak 2019 Salı

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünden alınan yazıda; "Antalya çevrelerinde halen devam etmekte olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, (15/01/2019 Salı) sabah saatlerinden itibaren şiddetini artırarak şehir merkezi ve batı ilçelerinde kuvvetli, zaman zaman çok kuvvetli (30-60 kg/m²), doğu ilçelerinde ise (Serik, Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Ibradı, Akseki ve Gündoğmuş) şiddetli (50-100 kg/m²) ve yer yer aşırı (100 kg/m² üzeri) gerçekleşmesi,yağışların yarın gece saatlerinde etkisini kaybetmesi ve şiddetli yağışla birlikte rüzgarın da gece saatlerine kadar güneybatı, gece saatlerinden itibaren de kuzeybatı yönlerden Fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiği" belirtilmektedir.


Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması, baca zehirlenmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Fırtınanın 16.01.2019 Çarşamba günü öğleden sonra etkisini kaybetmesi tahmin ediliyor.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Yörex