ATSO'dan TOBB NEFES KREDİSİ

17 Aralık 2016 Cumartesi

Ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere; “TOBB NEFES KREDİSİ’’ adı altında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında protokol imzalanmış ve projeye Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak kaynak aktarılarak, Odamız üyelerinin krediye erişimi sağlanmıştır.


Bu süreçte;

Kampanyadan faydalanmak isteyen KOBİ kapsamındaki  üyelerimizin  yıllık cirosunun 40 milyon TL.’den az,  çalışan sayısının ise 250’den az olması gerekmektedir.

Kredi, 12 ay vade üzerinden ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak olup, vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır.

Kredinin brüt faiz oranı aylık % 0,825, yıllık % 9,90’dır.

Odamız kredi azami limiti 50.000,00 TL.dir.

KOBİ’ler TOBB nefes kredisinden sadece 1 kez yararlanabilecek olup, daha önce kullanılan kredilerin kapatılması amacıyla kullanılamayacaktır.

Anılan bankalarca 250,00 TL.dosya masrafı ve Hazine Müsteşarlığı’nın kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında herhangi bir masraf ve komisyon talebinde bulunulmayacaktır.

Bu doğrultuda; KOBİ'lerin Nefes Kredisi'ne başvurabilmeleri için öncelikle Odamız Mali İşler Müdürlüğü’nden Odamız faal üyesi olduğuna ilişkin belge almaları gerekmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Detaylı Bilgi İçin; Mali İşler Müdürlüğü
Telefon: 0 242 314 37 74 - 314 37 75
 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
TS 10002