Çin Halk Cumhuriyeti Kuşak ve Yol Forumu

12 Nisan 2017 Çarşamba

TOBB’dan alınan yazıda, Ekonomi Bakanlığı’ndan alınan yazıya atıfla, 14-15 Mayıs 2017 tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Devlet Başkanı Xi Jinping ev sahipliğinde Pekin’de düzenlenecek olan “Uluslararası İşbirliği için Kuşak ve Yol Forumu” isimli Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi’nin katılım sağlayacaklarının öngörüldüğü belirtilmektedir.
Yazıda devamla, “Kuşak ve Yol: Ortak Refah İçin İşbirliği” teması altında gerçekleştirilecek olan söz konusu zirvede, “Yatırımlar ve Ticaretin Kolaylaştırılması, Politikaların Eşgüdümü, Altyapı Geliştirme, Kültürel ve Sosyal Bilgi Alışverişi ve Düşünce Kuruluşları Arasında İletişim” başlıklı oturumlar düzenlenmesinin planlandığı ifade edilmektedir. Anılan oturumlarda ticaret, yatırım, tarım, ulaştırma, enerji ve turizm başta olmak üzere pek çok alanda görüş alışverişinde bulunulacağı belirtilmektedir. 

Bu itibarla üyelerimizin; öngörülen toplantılarda istifade edilmek üzere, ÇHC ile ÇHC’nin Bir Kuşak Bir Yol Girişimi’ne ilişkin olarak söz konusu ziyaret sırasında gündeme getirilmesinde fayda görülen görüş ve önerilerini en geç 18 Nisan 2017 Salı gününe kadar global@atso.org.tr adresine iletmeleri rica olunur.


ATSO AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi