TOBB TURKCELL İŞBİRLİĞİNDE “ GELECEĞİ YAZAN KADINLAR” PROJESİ

27 Nisan 2017 Perşembe

TOBB, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğinde Geleceği Yazan Kadınlar Projesi 25 Nisan 2017 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktadır.


TOBB TURKCELL İŞBİRLİĞİNDE  “ GELECEĞİ YAZAN KADINLAR” PROJESİ

Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nin amacı kadınları yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmaktır. Katılımcılar eğitim sürecinin sonunda, Turkcell'in teknik danışmanlığında projeler üretecek olup, eğitim aldıkları illerde projelerini sunacaktır. İllerde yapılacak değerlendirmenin ardından, her ilin birinci seçilen projesi İstanbul'da düzenlenecek büyük finale katılacaktır. En az lise mezunu 18 yaş üstü kadınların başvuracağı program için gerekli koşullar:
• Sayfada bulunan başvuru formu link’inden başvuru formunu eksiksiz doldurmak.
• Geleceği Yazanlar portalindeki Temel Java Programlama dilinin öğretildiği Android 101 modülünü tamamlamak ve sınavını geçerek başarı belgesini almak.
• Android 101 başarı belgesini 24 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında almış olmak.
Program kontenjanı 1000 kişiyle sınırlıdır. Başvurular alındıktan sonra değerlendirme yapılarak programa katılımaya hak kazananlar 26 Mayıs’ta açıklanacaktır. Başvurular sonucunda yüz yüze eğitimler için, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Ev sahipliğinde Antalya Eğitim programı konusunda tekrar bilgi verilecektir. Geleceği Yazan Kadınlar projesine "gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/gelecegiyazankadinlar "adresinden başvurular kabul edilmeye başlanmış olup, son başvuru tarihi 15 Mayıs 2017 dir.

Kobi ve Yatırım Destekleri Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi