KOSGEB-COSME Kapsamındaki Proje Etkinlikleri

6 Ekim 2017 Cuma

KOSGEB'den elimize ulaşa bilgilendirmede, Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği - COSME Programı'nın (2014-2020) (EU Programme for the Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises) AB tarafından 2,3 milyar Euro bütçe ile KOBİ'lerin yeni pazarlara ve finansmana erişiminin iyileştirilmesi, çerçeve koşulların iyileştirilmesi ve girişimciliğim teşvik edilmesi hedefleriyle oluşturulduğu iletilmiştir.


Yazıda devamla, Türkiye'nin programa katılımının ülkemiz ve Birlik arasında imzalanıp 18 Aralık 2014 tarihli ve 29209 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Anlaşma ile gerçekleştiği, sonrasında ise KOSGEB'in ulusal koordinatör kuruluş olarak yetkilendirildiği belirtilmiştir. Bu kapsamda, KOSGEB Başkanlığının, ulusal katkı payı ödenmesi, programdan en üst düzeyde yararlanılması için kapasite oluşturması, faaliyetlerin izlenmesi ve değerlendirmesine yönelik çalışmalar yürüttüğü bildirilmiştir.

Program kapsamındaki ulusal yükümlülüklerimizin desteklenmesi amacıyla, Avrupa Birliği Bakanlığı koordinatörlüğündeki IPA-Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı fonlarından yararlanılmakta ve bu kapsamda ''COSME Programına Katılımı ve Programdan Elde Edilen Kazanımları En Üst Seviveye Çıkarabilmek için Koordinasyon Kapasitesinin Artırılması'' projesinin yürütüldüğü ifade edilmiştir.

Çeşitli tanıtım ve eğitim etkinliklerini içeren projenin, 5 Ekim 2017 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilen Açılış Konferansı sonrasında, aşağıdaki takvimde belirtildiği şekilde tematik eğitimlerle süreceği, eğitimlere katılmak isteyenlerin www.cosme.kosgeb.gov.tr adresinden kayıt yapılarak katılım sağlayabileceği bildirilmiştir.

Etkinlik Takvimi:

Trabzon Tematik Eğitimi, 17 Ekim 2017 Zorlu Grand
İstanbul Tematik Eğitimi, 19 Ekim 2017 Crown Plaza Harbiye
Ankara Tematik Eğitimi, 28 Kasım 2017 Holiday Inn-Çukurambar
Gaziantep Tematik Eğitimi, 30 Kasım 2017, Dedeman
 

 AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi