Kuveyt Yatırım Forumu - KIF2018 (20-21 Mart 2018, Kuveyt)

22 Şubat 2018 Perşembe

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın yazısına istinaden TOBB'dan gelen yazıda, Kuveyt Doğrudan Yatırım Teşvik Otoritesi (KDIPA) tarafından, 20-21 Mart 2018 tarihlerinde Kuveyt'te, "Kuveyt Yatırım Forumu" (KIF2018) düzenleneceği iletilmektedir.


Yazıda Kuveyt Doğrudan Yatırım Teşvik Otoritesi (KDIPA) tarafından Kuveyt Ticaret Kanunu'nda öngörülen kefalet sistemi ve acente aracılığı ile iş yapmaya istisna sağlanmakta olduğu iletilmektedir. Bu kapsamda, KDIPA'nın Kuveyt'te iş yapmak isteyen yabancı yatırımcılar için önemli bir aracı kurum olarak öne çıktığı aktarılmaktadır.

KDIPA tarafından Kuveyt Emiri'nin himayelerinde düzenlenecek olan "Kuveyt Yatırım Forumu"na dünyanın her yerinden birçok katılımcının davet edileceği, forumda Kuveyt'te KDIPA ile iş yapmış yatırımcı firmaların tecrübelerinin aktarılacağı, ülkemizden KDIPA aracılığıyla yatırım yapan firmalarımızca da sunum yapılacağı, Kuveyt Hükümetine bağlı iş dünyasıyla ilgili tüm kurumların hizmetlerini tanıtacağı, Kuveyt Hükümeti ve Kuveyt'te iş yapmak isteyen iş dünyası (G2B) ve iş çevreleri arasında (B2B) görüşmelerin gerçekleştirileceği, etkinliklerin 9:00-20:00 saatlerini kapsayacağı, akşamları ise sosyal etkinlikler düzenlenerek iş çevrelerinin kaynaşmasının hedeflendiği ifade edilmektedir.

Kuveyt Yatırım Forumu (KIF2018) hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Söz konusu foruma kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız.

Kuveyt Doğrudan Yatırım Teşvik Otoritesi (KDIPA) web sayfası için lütfen tıklayınız.

AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination