Borçların Yeniden Yapılandırılması: Kurtarma Anlaşması Paneli

30 Nisan 2018 Pazartesi

Yatırım ortamının iyileştirilmesi çalışmaları kapsamında 2018 yılında gerçekleştirilen önemli reformlardan bir tanesi de ödeme güçlüğüne düşen işletmelerin, bu durumdan başarı ile kurtarılmasını sağlayacak, yeni adıyla Kurtarma Anlaşması olan, konkordato sisteminin revize edilmesidir.

Kurtarma Anlaşması sistemi ile birlikte, ödeme güçlüğüne düşen bir işletme mahkemeye başvurusunu gerçekleştirebilmekte, borçlarını yeniden yapılandırmak üzere bir süreç başlatabilmektedir. Böylelikle işletme alacaklılarını ikna ederek mahkeme nezaretinde borçlarını yeniden yapılandırabilmektedir.

Söz konusu sistemin ticari hayata önümüzdeki dönemde büyük etkileri olacağı beklenmektedir.

Bu kapsamda Kurtarma Anlaşma sistemini her boyutuyla değerlendirmek, sistemin ticari hayata etkilerini anlatmak amacıyla TOBB, Adalet Bakanlığı ve Odamız işbirliğinde 4 Mayıs 2018 Cuma günü 14.30-17.30 saatlerinde “Borçların Yeniden Yapılandırılması: Kurtarma Anlaşması Paneli” gerçekleştirilecektir.

Söz konusu panel ile ilgili program bilgisi ektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Not: Toplantıya katılım için 02.05.2018 günü saat 17.00’ye kadar aşağıda bulunan e-posta adresine bilgi verilmesini rica ederiz.

İletişim:

KOBİ ve Yatırım Destekleri Müdürlüğü
kobi@atso.org.tr

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination