Sanayi Sicil Belgesi Alma Zorunluluğu

20 Haziran 2018 Çarşamba

6948 sayılı kanunun 1 inci maddesinde belirtilen; “Bir maddenin vasıf, şekil, hassa veya terkibini makine, cihaz, tezgah, alet veya diğer vasıta ve kuvvetlerin yardımı ile veya sadece el emeği ile kısmen veya tamamen değiştirmek veya bu maddeleri işlemek suretiyle devamlı ve seri halinde imal veya istihsal eden yerlerle madenlerin çıkarılıp işlendiği yerler Sanayi İşletmesi ve buralarda yapılan işler Sanayi işleri sayılır.” ifadesi yer almaktadır.


Bu kapsama giren işletmelerin Sanayi Sicil Belgesi alması zorunludur. 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunun geçici 3 üncü maddesi gereği 01 Temmuz 2018 tarihine kadar https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden sisteme girişini gerçekleştirip Antalya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne başvuru yapan işletmelere idari para cezası uygulanmayacaktır.

01 Temmuz 2018 tarihinden sonra başvuru yapan işletmelerin üretime başlama tarihi iki ay geçmiş ise cezai işlem uygulanacağı için Üyelerinizin mağduriyet ile karşılaşmamaları hususu önemle hatırlatılmaktadır.   

Antalya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü

Sanayi Şubesi

Telefon: 0 242 2434777

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination