ATSO’nun Yeni “Vizyonu”: Bugünden itibaren www.atsovizyon.org.tr’de...

1 Ağustos 2018 Çarşamba

Odamız Vizyon Dergisi bugünden itibaren internette yayınlanmaya başladı.


Değerli Üyemiz,
Çağ değiştiren teknolojiler günlük hayatımıza çoktan girmiş durumdadır. Yenilik yapmayan, çağa ayak uyduramayan ülke, kent, kurum, şirket, hatta bireyler hızla geri kalmaktadırlar. Bu nedenle Oda olarak 2017 yılını İnovasyon Yılı ilan etmiş, Türkiye'de “Dijital Oda” yapılanmasına en hızlı ve en kapsamlı geçen Oda olmuştuk. Bu dönemde de E-Oda yapılanmamızı bir adım daha ileri götürüyor ve Mobil-ATSO projesini başlatıyoruz. Artık e-oda işlemleri akıllı cep telefonlarıyla çok daha kolay biçimde yapılacak. Böylece üyelerimize hem daha fazla zaman kazandırmış hem de belgelendirme maliyeti anlamında tasarruf sağlamış olacağız.

Vizyon Dergimiz, Odamız ve üyelerimiz arasında 30 yıldan bu yana önemli bir bağ oluşturuyor. Sosyal medya ile anlık haber akışının izlendiği günümüzde bir veya iki ay önce gerçekleşmiş etkinlikleri bir geleneği yaşatmak adına, dergiyle duyurmaya çalıştık. Fakat artık 45 bine yaklaşan sayıdaki üyelerimizin büyük çoğunluğuna dergi yoluyla erişim mümkün olamıyor. Bu nedenle internet yayıncılığıyla daha hızlı, daha kapsamlı bir iletişim dönemine geçiyoruz. Uzun yıllar boyunca basılı dergiye alışmış insanlar olarak bu değişimin kararını vermek kolay olmadı. Diğer taraftan, dijital dünyada insanlar en yeniye, en doğru bilgiye en hızlı şekilde ulaşmayı talep ediyorlar. Bu gerçek önümüzde dururken teknolojik dönüşüme karşı koymak mümkün olmuyor.

Bu nedenle Odamızın dijital dönüşümünde yeni bir adımımız da üyelerimize ulaşmakta önemli bir iletişim kanalımız olan ATSO VİZYON Dergimizin tamamen dijitalleşmesi olacak. 1 Ağustos 2018 tarihinden itibaren dergimiz internette yayında olacak; www.atsovizyon.org.tr Odamızın ekonomi portalına dönüşecektir.

Yayınlandıktan sonra Odamızın sosyal medya hesaplarından da paylaşılacak haberlerin yer aldığı portalımızda;  Oda haberlerimizin yanı sıra, üyelerimize yönelik duyurular, haberler, röportajlar, Antalya ekonomisiyle ilgili veriler ve özel konulu dosyaların yer alacak. Özellikle Meslek Komitelerimizin aldığı önemli kararlar bu platformda yayınlanarak kamuoyuna ve üyelerimize daha hızlı bir şekilde ulaşacak. Kentimizde öne çıkan ören yerleri, müzelerimizin yanı sıra tabi ki Antalya Kültür Sanat Merkezimizin de etkinliklerini bulabileceksiniz.

Bu yolla üyelerimize daha hızlı ve güçlü iletişim kuracağız. Üyelerimiz artık ATSO Vizyon’da 1-2 ay önceki haberleri değil en yeni gelişmeleri, anında ‘tek bir tıkla’ izleme imkânına sahip olacaklar. Yönetim Kurulumuzun bu kararı almasında diğer önemli bir etken de, çevre konusunda duyduğumuz hassasiyettir. ATSO Vizyon’un internete taşınmasıyla her yıl yüzlerce ağacın kesilmekten kurtulacağı gerçeği de bizi ayrıca mutlu edecektir.

Bu düşüncelerle sevgi ve saygılarımı sunar, işlerinizde esenlikler dilerim.

Davut ÇETİN
Yönetim Kurulu Başkanı

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002