Duygusal ve Sosyal Zeka Eğitimi

3 Eylül 2018 Pazartesi

Duygusal zeka, duyguların “akıllıca” kullanımı olup, istediğimiz sonuçlara ulaşmak için duygularımızı istediğimiz yönde kullanma yetisidir. Duygularımızı, tanımak, denetlemek ve yönetmek gerekir. Öz bilinç, kendini tanıma, bir duyguyu oluşurken fark edebilmedir. Bu yetenek duygusal zekânın temelidir. Sosyal zekâ ise; insanlarla birlikte çalışabilme, sözel bedensel zekâ dilini etkili bir biçimde kullanarak çok farklı karakterlere sahip insanlarla kolaylıkla iletişim kurabilme, insanları yönetebilme, onlarla uyumlu çalışabilme ve insanları ikna edebilme becerisidir. Sosyal zekâ, diğer insanlarla birlikte olma, onları anlama, kendini ifade edebilme ve ilişki sürdürme becerilerini içerir. İşyerinde, özel yaşamda ve sosyal ilişkilerde daha etkili ve başarılı olmak için duygusal ve sosyal zeka yetkinliklerini anlamak, uygun yaklaşım tarzını ve bilinç düzeyini kazanmak ve bunları kullanmak için gerekli teknikleri ve becerileri geliştirmek gerekmektedir.


Odamız tarafından “ATSO AKADEMİ” çatısı altında “Duygusal ve Sosyal Zeka Eğitimi” 10 Ekim 2018 tarihinde Odamız Eğitim Salon'unda gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination