Fahiş fiyat ve stokçuluk faaliyetleri

16 Ekim 2018 Salı

T.C. Antalya Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü’nden alınan 11.10.2018 tarih ve E.41878 sayılı yazısı ile; ilimiz sınırları içinde bazı esnaf, firma ve işletmelerin dövizde meydana gelen dalgalanmayı fırsat bilerek vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik piyasa koşullarında sunulan mal ve hizmetlere fahiş fiyat uyguladığı, bazı ürünleri ise stoklarında bekleterek fiyat artışına neden oldukları bildirilmiştir.

Haksız fiyat artışları ve stokçuluk karşısında mağdur olan vatandaşların ve iyi niyetli işletmelerin haklarını korumak için bir dizi tedbir alınacağı bildirilerek, yetkili birimlerce denetim faaliyetlerine ağırlık verileceği, yapılan denetimler sırasında aksine hareket edenlerin tespit edilmesi halinde ise ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde adli ve idari işlemler yapılarak idari para cezası uygulanacağı bildirilmiştir.

Tüm üyelerimizin bilgi ve dikkatine sunulur.

Not: Genelge için tıklayınız

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination