BEYAZDAN MAVİYE ANTALYA “KAY-SÜR-YÜZ” KIŞ SPORLARI ORGANİZASYONU BAŞLIYOR

31 Ocak 2019 Perşembe

Antalya Valiliği himayelerinde Odamız tarafından, kentimizin doğal ve iklimsel güzelliklerinin tanıtımı ile kış-spor turizmine katkı sağlamak amacıyla, BEYAZDAN MAVİYE ANTALYA “KAY-SÜR-YÜZ” Kış Sporları organizasyonu düzenleniyor.


Aynı anda kayak-yüzme-bisiklet:
9 Şubat 2019 Cumartesi günü kayak, bisiklet ve yüzme üçlü yarışın yapılacağı organizasyon, Saklıkent’te kayak ile başlayıp, bisiklet ile devam edecek ve Konyaaltı’nda yüzme yarışıyla tamamlanacak.

Her bir spor kategorisinde 20 kişi yarışacak. Kayılacak mesafe 2,5 km., sürülecek mesafe 45 km., yüzülecek mesafe ise 500 metre olacak.

Start ve Yarış Güzergahları:
Kayak yarışlarının startı, saat: 10’30
’da, bisiklet startı saat: 12.30’da Saklıkent Kayak pistinden verilecek. Yüzme etabı için de saat: 13.45’de Konyaaltı sahili eski 24 nolu plajdan start verilecek. (Yüzme kategorisinin startı hava koşulları nedeniyle değişiklik gösterebilecek.)

Yarış Güzergahları: Saklıkent Kayak Merkezi, Üşümüş Mevkii, Boyalı Mevkii, Çınar Pınarı Mevkii, Portakal Durağı Mevkii, Doyran Saklı Kent Caddesi, 3300 sokak Gökçam Mahallesi, Çakırlar, Boğa Çayı Caddesi, Akdeniz Bulvarı, eski 24 nolu plaj

Seyir ve İzleme:
9 Şubat günü, Saklıkent’e çıkış yolları 10.00-14.00 saatleri arasında araç trafiğine kapalı olacak. Yarışları izlemek isteyenler bu zaman diliminin dışındaki saatlerde Saklıkent’e gidebilecekler.

Trafiğe Kapalı Yollar:
Akdeniz Bulvarı-Eski 24 nolu plaj ile Boğaçay Caddesi arası Liman istikameti gidiş yönü
Boğaçayı Caddesi-Çakırlar Yolu ile Akdeniz Blvarı arası bölünmüş yolun güney istikameti
Çakırlar Yolu-Girne Caddesi arası
Girne Caddesi-Yavuz Selim Caddesi arası
Yavuz Selim Caddesi-Gül Sokak-Karatepe Mahallesi arası ( Karatepe İlkokulu yolu)
Gökçam Mahallesi-Doyran Mahallesi Yolu (Gözlemeciler yolu)
Saklıkent Yolu-Kayak Merkezi

Kurallar, Katılım Başvuru:
Yarışlara katılmak isteyenler ekte yer alan yarışma kurallarını okuyarak muvafakatnameyi doldurup, 5 Şubat Salı günü, saat: 12.00’ye kadar,
iletisim@atso.org.tr adresine mail yoluyla gönderecekler. Başvurular ilgili spor dallarının İl Temsilciliklerine iletilerek, nihai değerlendirme onlar tarafından yapılacak. Değerlendirme neticesinde yarışması uygun görülenlere bilgi verilecek.

Destekçi Kurumlar:
Konyaaltı Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Deniz Ticaret Odası, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Antalyaspor Yüzme, Kayak, Bisiklet ve Yüzme Federasyonu İl Temsilcilikleri, Saklıkent Konut Yapı Kooperatifi

Yarışları izlemeye tüm halkımız davetlidir.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002