TÜBİTAK BİGG 2019 Proje Çağrısı

17 Temmuz 2019 Çarşamba

Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Merkezi'nden alınan yazıda; teknolojik ve yenilikçi iş fikirlerinin yarışacağı TÜBİTAK BİGG Programının 2019 yılı başvurularının devam ettiği bildirilmiştir.


Söz konusu yazıda; web üzerinden toplanan iş fikirlerinin iki aşamalı bir eleme sistemine tabi tutulacağı iş fikirlerinin teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönünün, uygulanabilirliğinin, iş taşıdığı ticari değerin, rekabetçi düzeyinin, iş fikri ekibinin niteliklerinin ve iş fikrine uygunluğunun vb. göz önünde bulundurularak değerlendirmenin yapılacağı ifade edilmiştir.

TÜBİTAK BİGG’e başvuran girişimcilerin geniş iş ve yatırımcı ağına erişebileceği, sürece kabul edildikleri andan itibaren ofis, altyapı, laboratuvar imkânlarından yararlanabileceği ve kendi alanlarında uzman olan deneyimli kişilerden birebir mentorluk desteği alabileceği belirtilmiştir.

BİGG programı kapsamında 1. aşama sürecini başarıyla tamamlayan girişimciler 2. aşamada değerlendirilmek ve 200.000TL hibe desteği almak üzere TÜBİTAK’a yönlendirilmektedir.

1. aşama faaliyetlerini yürütmek üzere seçilen BİGG Uygulayıcı Kuruluşları açılan bu çağrı kapsamında kendi web sayfalarında ilan edecekleri duyuru ile iş fikri başvurularını kabul etmektedir.

Uygulayıcı Kuruluşlar 1. aşama kapsamında; girişimcilerin iş fikirlerinin toplanması, değerlendirilmesi, seçilen iş fikirlerinin doğrulanması ve TÜBİTAK’a 2. aşama başvurusu yapacak iş planlarının belirlenmesi faaliyetlerini yürütmektedir. İş fikrinin teknik ve ticari açıdan doğrulanması sürecinde, uygulayıcı kuruluşlar girişimcilere mentorluk, iş birliği ağlarının kullandırılması, iş planı hazırlama desteği vb. hizmetleri sağlayacaktır.

1. aşama sonunda hazırladığı iş planı BİGG Uygulayıcı Kuruluşu tarafından onaylanan girişimciler, Programın 2. aşama başvurusunu TÜBİTAK’a yapacaktır. İş planları, TÜBİTAK tarafından yürütülecek 2. aşama panellerinde değerlendirilecektir. 2. aşama desteği almaya uygun bulunan girişimcilerden teknogirişim sermayesi desteğinden faydalanmak üzere şirket kurmaları istenecektir.

BİGG programına ait detaylı bilgiler, duyurular ve Uygulayıcı Kuruluşlar listesi programın resmi sitesi olan https://bigg.tubitak.gov.tr/ adresinde yer almaktadır.

Değerlendirmeyi geçen iş fikirleri eğitim ve mentorluk programına dâhil olacaktır. Programı tamamlayarak iş fikirlerini geliştiren girişimci adayları, hazırlayıp ön onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK’a başvuracak ve 200 bin TL’ye kadar olan hibe destekten yararlanmak için yarışacaktır.

Son başvuru tarihi 31 Temmuz 2019 olan BİGG Programı’na başvuru hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

Bölgemizde faaliyet gösteren Akdeniz Üniversitesi Uygulayıcı Kuruluşu BİGG AKDENİZ programına başvurmak için tıklayınız

 

İlgili üyelerimize duyurulur.

Ar-Ge ve Girişimcilik Müdürlüğü

ATSO

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002