Özel Mesleki Eğitim Merkezleri

29 Temmuz 2019 Pazartesi

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü'nden alınan yazıda; Özel Mesleki Eğitim merkezlerine ilşkin ilgi Kanunun 9. maddesiyle 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununun 2.maddesinin birinci fıkrasının b bendinde yer alan Kanun kapsamında açılacak kurumlar arasına özel mesleki eğitim merkezi de eklanmiş; ayrıca aynı fıkranın (r) bendinde mesleki eğitim merkezleri; Çıraklık,Kalfalık ve ustalık eğitimi ile mesleki ve teknik kurs programlarının uygulandığı özel eğitim kurumu olarak tanımlanmıştır.


Özel mesleki eğitim merkezlerinin yasal alt yapısı yukarıda ifade edilen mevzuat ile tamamlanmış konuya ilşkin alt mevzuat geliştirme çalışmaları ise devam etmektedir. Özel meleki eğitim merkezleri organize sanayi bölgelerinde müstakil olarak açılabileceği gibi organize sanayi bölgesi içinde ya da dışında faaliyet gösteren ve Bakanlıkça belirlenen şartlara haiz iş yerlerinin bünyesinde de açılabilecektir.

Söz konusu program ile ilgili ayrıntılı bilgiye http//:ookgm.meb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilgi İçin: Eğitim Politikaları Daire Başkanlığı Tel: 0 312 413 34 07

Üyelerimize duyurulur.

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002