VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi

20 Eylül 2019 Cuma

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Elektrik Mühendisleri Odası-İzmir Şubesi’nden alınan yazıda, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası adına İzmir Şubesi tarafından, 2009 yılından itibaren beş defa düzenlenen Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin altıncısının 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenleneceği belirtilmiştir.


2019 yılındaki Kongrede, Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme ana teması ile IV. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu, X. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu, V. Yapı Elektronik Sistemleri Semponizyomu, Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyomu, SMM Forumu’nun (Serbest Müşavir Mühendislerin katılımı ile) yanı sıra Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 Uygulamaları başlıklarında 6 ayrı etkinliğin gerçekleştirileceği bildirilerek, kongre ile eşzamanlı olarak düzenlenecek sergiye önceki etkinliklerinde olduğu gibi sektörün önemli ve başat firmalarının katılımıyla teknolojik ürünler ve gelişmelerin katılımcıların dikkatine sunulacağı belirtilmiştir.

4 gün boyunca zengin bir içerikle gerçekleştirilecek etkinliğin; akademisyenlerin, mimar, mühendis, teknik elemanların, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin, proje, tesis, kabul ve yatırım birimlerinde çalışan karar verici mekanizmalarda bulunan teknik elemanların, üretici, tüketici ve kullanıcıların, proje, taahhüt, danışmanlık hizmetleri yürüten müşavir ve mühendislerin ortak buluşma platformu olacağı ifade edilmiştir.

Yerli ve yabancı uzmanların katılacağı elektrik tesislerinde güvenlik, jenatör sistemleri, enerji verimliliği ve kalitesi güç sistemleri yapı elektronik sistemleri,dağıtım şebekelerinin dijitalleşmesi,son kaynak tedariği, enerji üretimi, ,iletimi ve dağıtımı, yenilebilir enerji sistemleri,akıllı şebekeler, patlayıcı ortamlardaki elektrik tesisatı,kablolar,yapı tesis süreci,solar teknolojiler ve fotovoltaik sistemler vb. elektrik ve elektronik sektörünün bütününü içerisine alan birçok güncel konunun işleneceği belirtilmiştir.

İlgili üyelerimize duyurulur.

Melek Komiteleri Müdürlüğü

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002