Shakhrisabz (Şehr-i-Sebz) Uluslararası İş Forumu

23 Eylül 2019 Pazartesi

Özbekistan Cumhuriyeti Kaşkadarya Valiliği’nden alınan yazıda, 27-28 Eylül 2019 tarihleri arasında Kaşkadarya Vilayeti’nin tarihi Şehr-i-Sebz kentinde Uluslararası İş Forumu gerçekleştirileceği bildirilmektedir.


Yazıda devamla,Özbekistan’ın % 5’lik yıllık nüfus artışı (33 milyon nüfusu ile Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri arasında en büyük ikinci nüfus)ile dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birisi olduğu, Kaşkadarya Bölgesi’nin (Özbekistan’ın toprak büyüklüğü bakımından en büyük 4. bölgesi, ülke bütçesinin % 40’ı bu bölgede oluşturulmaktadır) iş yapmak için cazip fırsatlar sunan ve yükselen bir destinasyon olduğu aktarılmaktadır.

Söz konusu İş Forumu’nda Kaşkadarya bölgesinin ekonomik potansiyeli ile birlikte Özbekistan’daki iş fırsatları ile ilgili detaylı bilgiye sahip olma fırsatı yakalanabileceği, bu Uluslararası İş Forumu’nun Türk şirketleriyle Kaşkadarya Bölgesindeki şirketler arası işbirliğinin gelişiminde bir temel oluşturacağına inanıldığı belirtilmektedir.

AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002