İkinci IRU Lojistik ve Yenilikçi Çözümler Etkinliği

24 Eylül 2019 Salı

T.O.B.B.’dan gelen yazıda; Taşımacılık sektörünün başarısı ve dinamikleri, değişen piyasa şartlarının takip edilerek gelişen teknolojiye uyumlu en yeni hizmetlerin sunulması ile paydaşlar arasında etkin işbirliği yapılmasına olduğu kadar, yeni fikir ve işbirliklerine imkan yaratacak platformlara da bağlı olduğu belirtilmektedir.


Dünyada barış, istikrar ve refaha her zamankinden çok ihtiyaç duyulan bu dönemde lojistik sektörü kritik öneme sahiptir. Küresel ısınmanın da etkisiyle yeşil, sürdürülebilir ve verimli lojistiğe yönelik çalışmaların işbirliği fırsatlarına dönüştüğü dünyada, ülkemizin de ivme kazanarak lojistikte yaşanan evrime ayak uydurması durağanlaşan ekonominin yeniden canlanmasına imkan yaratacaktır. Farklı kanallardan yeni vizyon edinerek bunları iş olanaklarına çevirmek, yeni paydaşlarla işbirliği fırsatları yakalamak ve daha yaygın bir iletişim ağına sahip olmak amacıyla bu platformları kaçırmamak sektörün menfaatleri açısından önem arz etmektedir.

Bu kapsamda, ülkelerinde aktif kuruluşların üyelerinden oluşan ve 560.000'den fazla nakliye operatörünü tek çatı altında temsil eden Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU) tarafından geçen yıl ilki gerçekleştirilen IRU Lojistik ve Yenilikçi Çözümler Etkinliği'nin ikincisi 21 Şubat 2020'de Londra'da akademisyenlerden nakliye operatörlerine, yazılım firmalarından araç üreticilerine geniş yelpazeli bir kitleden oluşan lojistik dünyasını bir araya getirecektir. Ana temanın "karayolu güvenliği" olarak belirlendiği IRU Lojistik ve Yenilikçi Çözümler Etkinliği sırasında ayrıca karayolu güvenliği ile lojistik sektörü açısından sağlanabilecek yeni açılımlar değerlendirilecek olup, söz konusu etkinliğin ülkemiz lojistik sektörüne de katma değer sağlayıcı nitelikte olması beklenmektedir.

Bu itibarla, etkinliğe dair detaylı bilgiye https://www.iruforum.com/ adresinden erişilebilecek olup, etkinlik programı ekte sunulmaktadır. Katılım sağlamak isteyen üyelerimizin ayrıca sila.kockaya@tobb.org.tr adresinden bilgi paylaşımında bulunulabileceği belirtilmektedir.

Bilgilerinize rica ederiz.

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002