Diyarbakır Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı

14 Ekim 2019 Pazartesi

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alınan yazıda; Diyarbakır ilinde Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nın ilkinin 2018 yılında düzenlendiği, fuara 28 ilden 112 firmanın katılım sağladığı ve 131.402 kişinin de fuarı ziyaret ettiği belirtilmektedir. Ziyaretçi sayısı açısından benzer bir konseptte yapılan diğer fuarlar içinde ziyaretçi sayısı ile öne çıktığı, 5 günlük fuar kapsamında yapılan etkinlikler, yarışmalar, konuk illerin sundukları yöresel lezzetler ve coğrafi işaret tescili ile ilgili sunumlar ile dolu dolu bir fuar düzenlendiği bildirilmektedir.


Fuarın ikincisi 13-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olup, fuar kapsamında katılım sağlayan iller ve yöresel lezzetler için ayrı alanlar planlanmış, düzenlenecek yarışmalar ve etkinlikler ile de farklı illerin yöresel ürünlerinin üretim ve tadım atölyelerinin desteklenmesi ve tanıtımlarının sağlanması hedeflenmektedir.

Standlı katılım ve/veya ziyaretçi olarak katılım sağlamak için Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın fuar organizasyonu için işbirliği yaptığı  Tüyap Tüm Fuarcılık A.Ş. ile iletişime (0.412.339 01 02) geçilebileceği bildirilmektedir.

Üyelerimiz bilgilerine sunulur.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002