Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği Eğitim Toplantısı

25 Aralık 2019 Çarşamba

Muratpaşa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden alınan yazıda; 26.01.2017 tarihli ve 29960 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği kapsamında yapılan yeni düzenlemelere ilişkin uyum zorunluluğunun 31.12.2019 tarihine kadar olduğu bildirilmiştir.


Bu çerçevede, yukarıda belirtilen değişiklikleri uygulamakla yükümlü olan özellikle küçük ve orta ölçekli gıda işletmecileri başta olmak üzere tüm gıda işletmecileri ve toplu tüketim (lokanta, restaurant, kafeterya, fast food, pastane vb.) satış yerleri (market, bakkal, büfe, kuruyemiş vb.) ve ekmek üretimi, unlu mamuller, pastacılık ürünleri üretimi olan işyerlerinin sorumlulukları hakkında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 3 no.lu Toplantı Salonu’nda 30.12.2019 Pazartesi günü saat 10:00’da bilgilendirme toplantısı düzenleneceği bildirilmiştir. İlgili üyelerimize duyurulur.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002