ATSO “Maviden Beyaza Antalya” Kış Sporları Organizasyonu Başlıyor

27 Ocak 2020 Pazartesi

Odamız tarafından, kentimizin doğal ve iklimsel güzelliklerinin tanıtımı ile kış-spor turizmine katkı sağlamak amacıyla, geçen yıl "Beyazdan Maviye Antalya" adıyla bu yıl ise "Maviden Beyaza Antalya" olarak düzenlenen Kış Sporları Organizasyonu başlıyor.


Aynı anda yüzme-bisiklet-kayak
8 Şubat 2020 Cumartesi
günü yüzme, bisiklet ve kayak üçlü yarışın yapılacağı organizasyon, Konyaaltı’nda yüzme ile başlayıp, bisiklet ile devam edecek ve Saklıkent’te kayak yarışıyla tamamlanacak.

Her bir spor kategorisinde 30 kişi yarışacak. Yüzülecek mesafe 750 metre, sürülecek mesafe 50 km., kayılacak mesafe ise 2,5 km. olacak.

Yarış Start:
Yüzme yarışlarının startı, saat 09.00’da, Konyaaltı Sealife Plaj alanı, bisiklet startı saat 09.30’da Konyaaltı Alaçatı Muhallebicisi önünden, kayak startı ise saat 13.00’de Saklıkent Kayak pistinden verilecek. Tüm etaplarda dereceye girenlere de ödülleri saat 15.00’de, Saklıkent kayak alanında verilecek.

Yarış Güzergahları:
Konyaaltı Sealife Plaj alanı, Akdeniz Bulvarı, eski 24 nolu plaj, Çakırlar, Boğaçayı Caddesi, 3300 sokak Gökçam Mahallesi, Doyran Saklı Kent Caddesi, Portakal Durağı Mevkii, Çınar Pınarı Mevkii, Boyalı Mevkii, Üşümüş Mevkii, Saklıkent Kayak Merkezi.

Seyir ve İzleme:
8 Şubat Cumartesi günü, Çakırlar Yolu-Saklıkent’e çıkış 10.00-12.30 saatleri arasında araç trafiğine kapalı olacak.

Trafiğe Kapalı Yollar:
- Akdeniz Bulvarı, Sealife Otel önü, Boğaçay Caddesi kavşağı, Çakırlar Yolu- (dere boyu) Girne Caddesi-Depo sokak-jandarma karakolu arasındaki güzergahta 09.30-10.15 saatleri arasında kontrollü geçiş, 
- Jandarma Karakolu önü-depo sokak, Başkomutan Atatürk Caddesi, Zafer Caddesi-Saklıkent Kavşağı arası 10.15-10.45 saatleri arası kapalı,
- Saklıkent Yolu-Kayak Merkezi arasındaki güzergah 10.00-12.30 saatleri arası kapalı olacaktır.

Katılım ve Başvuru:
Yarışlara katılmak isteyenler ekte yer alan yarışma kurallarını okuyarak ekinde yer alan muvafakatnameyi doldurup, 5 Şubat Çarşamba günü, saat 23.59’a kadar, iletisim@atso.org.tr mail yoluyla gönderecekler. Başvurular ilgili spor dallarının İl Temsilciliklerine iletilerek, nihai değerlendirme onlar tarafından yapılacak. Değerlendirme neticesinde yarışması uygun görülenlere bilgi verilecek.

Destekçi Kurumlar:
Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Deniz Ticaret Odası, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Kayak, Bisiklet ve Yüzme Federasyonu İl Temsilcilikleri, Saklıkent Konut Yapı Kooperatifi.

Duyurulur.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002