Türkiye-Kosova Serbest Ticaret Anlaşması Toplantısı (19 Şubat 2020, TOBB İkiz Kuleler/Ankara)

13 Şubat 2020 Perşembe

TOBB'dan gelen yazıda, Türkiye ve Kosova arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması'nın 14 Haziran 2019 tarihinde yürürlüğe girdiği iletilmektedir.


Kosova Ticaret Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında gerçekleştirilen temaslarda; Serbest Ticaret Anlaşmasının getirdiği fırsatlar üzerine Türkiye'de ve Kosova'da toplantı düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

Bahse konu toplantıların ilki, 19 Şubat 2020 tarihinde, TOBB ev  sahipliğinde Ankara'da gerçekleştirilecektir. Toplantı kapsamında; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Kosova Ticaret Odası Başkanı Berat Rukiqi'nin açılış konuşmalarının akabinde, T.C. Ticaret Bakanlığı temsilcisinin "Türkiye-Kosova Serbest Ticaret Anlaşması" üzerine detaylı bir sunum gerçekleştirmesi öngörülmektedir. Toplantı kapsamında ayrıca, Türk ve Kosovalı özel sektör temsilcilerinin bir araya gelerek ikili görüşmeler gerçekleştirmeleri planlanmaktadır.

Söz konusu toplantıya katılmak  isteyenlerin http://kosova.tobb.org.tr adresinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Üyelerimizin bilgisine sunulur.

İletişim:
Damla Tufan
TOBB Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü
Tel: 0312 218 2226
E-posta: damla.tufan@tobb.org.tr


Dış İlişkiler Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002