“Geç Olmadan” İklim Elçileri Programı

30 Temmuz 2021 Cuma

Odamız Antalya AB Bilgi Merkezinin de parçası olduğu AB Bilgi Merkezleri Ağı, gençler arasında iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik bilincinin yaygınlaşması için yeni bir kampanya gerçekleştirmektedir.


Haziran ayında başlayan kampanya kapsamında her ilde düzenlenecek “Geç Olmadan” İklim Elçileri Programı için başvuru açılmaktadır. Programa açıldığı ilin üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans öğrenimi gören her genç başvurabilmektedir. Kampanya ile 19 ilde 1900 üniversiteli gencin “AB-Türkiye İklim Elçisi” olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Başvuranlar arasından seçilen 100 genç projeye dâhil olabilecektir. Programa seçilen gençler “İklim Krizi ve Sürdürülebilirlik” hakkında ve “Sürdürülebilir Yaklaşım” konusunda özel tasarlanmış iki farklı eğitim alacaktır.

Programı tamamlayan gençler;

  • İklim ve sürdürülebilirlik alanında seslerini duyurabilecek,
  • Fikirlerini projeler aracılığı ile toplumsal değişime dönüştürecek bir fırsata sahip olacak,
  • AB-Türkiye İklim Elçisi olarak kendilerine özel kurgulanmış katılım belgesi ve yetkinlik portföyünü almaya hak kazanacaktır.

Bunun yanında Programı tamamlayanlar arasından seçilecek katılımcılar 2022 AB-Türkiye İklim Gençlik Forumu’na katılmaya hak kazanacaktır.

Geç Olmadan programı Antalya bölgesi (Burdur ve Isparta dâhil olmak üzere) için başvurular başlamış olup https://linktr.ee/gecolmadantr adresinden başvurular alınmaktadır. Program için son başvuru tarihi 5 Ağustos 2021 Perşembe günü olup program hakkında detaylı bilgi notu ekte yer almaktadır. 

Dış İlişkiler Müdürlüğü

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
TS 10002