Dünya Gıda Programı

7 Ocak 2022 Cuma

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, T.C. Dışişleri Bakanlığı’ndan alınan yazıya atfen ülkemizin Roma merkezli Dünya Gıda Programı'nın (WFP) başlıca tedarikçileri arasında yer aldığı, firmalarımızın özellikle gıda tedariği bakımından WFP'yle yakın işbirliği bulunduğu belirtilmektedir.


Yazıda devamla, anılan Bakanlıkça Afganistan bağlamında ahiren yürütülen bir araştırma çerçevesinde bilgisine başvurulan Roma Büyükelçiliğimizin, kriz bölgelerinde iş yapabilme tecrübesi ve kapasitesine sahip firmalarımızın da WFP'nin mal ve hizmet tedariğinde daha fazla rol alabileceği; firmalarımızın WFP'nin bilabedel kayıt imkanı sunan tedarik sistemine kayıt olmaya teşvik edilmesinin dünya genelindeki gıda, mal ve hizmet alımlarına ilişkin süreçlerden haberdar olmaları bakımından yararlı olacağı yönündeki değerlendirmelerine yer verilmektedir.  

Bu çerçevede, WFP'yle çalışmak isteyen firmalar için hazırlanan rehberler ekte sunulmaktadır.

Dış İlişkiler Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002