Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Projesi

18 Ocak 2022 Salı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Sektör Meclisleri Müdürlüğünden gelen yazıda belirtildiği üzere; KOSGEB tarafından 2021 yılında "Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Projesi" başlatılmış olup bu projenin amacı; mikro ve küçük işletmelerin salgın şartlarında faaliyetlerini sürdürmelerinin ve geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni personel istihdam etmelerinin sağlanmasıdır. "Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek" programına başvurular 2022 yılında bazı değişikliklerle yeniden açılmış olup; söz konusu destekten yararlanabilmek için "mesleki ya da teknik lise mezunu en az bir yeni personelin 12 ay boyunca istihdam edilmesi taahhüdü” gerekmektedir.


Bu  kapsamda  söz  konusu  destekten  yararlanmak  isteyen  üyelerimizin  Mesleki Eğitim İş Birliği  Protokololü kapsamında  yer  alan  proje  okulları mezunlarını  tercih  etmeleri talep edilmektedir.

Programa ilişkin diğer ayrıntılar için linki tıklayınız.

 https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/7579/proje-ozeti

Üyelerimizin bilgisine sunulur.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
TS 10002