Meteorolojik Uyarı – Bölgemiz Hafta Sonundan İtibaren Aşırı Yağış ve Soğukların Etkisi Altına Girecek!

20 Ocak 2022 Perşembe

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın, bu hafta sonundan (22.01.2022 Cumartesi ) itibaren bölge genelinde etkili olması bekleniyor. Önümüzdeki hafta başından (24.01.2022 Pazartesi) itibaren ise, bölgemizin Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği, bunun sonucunda bölge genelinde aşırı soğuk hava koşullarının görüleceği tahmin edilmektedir.


22.01.2022 Cumartesi günü yağışların, Güney Ege ve Akdeniz’de kuvvetli yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerde yoğun kar şeklinde,

23.01.2022 Pazar günü; yağışların Akdeniz kıyı kesiminde yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerde ise kar yağışlı,

24.01.2022 Pazartesi gününden itibaren; Karadeniz üzerinden gelecek aşırı soğuk hava nedeniyle bölgemizde beklenen yağışların yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.

Aşırı soğuk ve kar yağışlı havanın 27.01.2022 Perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor. Aşırı soğuk hava, yoğun kar yağışları, çığ tehlikesi ve zirai don için vatandaşlarımızın ve yetkililerin, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem arz etmektedir.

Kurumsal İletişim MüdürlüğüTürkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
TS 10002