100 Yıllık İşletmeler - Türk İş Dünyasının Asırlık Çınarları

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) Odamıza ulaşan 05.05.2022 tarihli yazıda; Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) işbirliğinde, ülkemizin farklı coğrafyalarında faaliyet göstermeye devam eden iş dünyasının uzun ömürlü şirketlerinin tarihsel birikimlerini ortaya koymayı ve Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılı yaklaşırken Cumhuriyetimizin kazanımlarını ve Türkiye'de özel sektörün çok boyutlu zengin tarihini, tanıklık etmiş işletmelerimizin gözünden belgelemek amacıyla "100 Yıllık İşletmeler - Türk İş Dünyasının Asırlık Çınarları" projesi başlatıldığı bildirilmektedir.


Bu kapsamda uzun ömürlü işletmelerin envanterini oluşturmak ve 1923 veya öncesinde kurulduğu bilinen ve faaliyetine devam eden (resmi kuruluş tarihi daha geç olanlar, yıllar içinde sektör veya şehir değişiklikleri yapılmış olanlar dâhil) işletmelerin bildirilmesi amacıyla "100 Yıllık İşletmeler Bildirim Formu" hazırlandığı bilgisi verilmektedir.

Konuya ilişkin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) duyuru metni aşağıda yer almaktadır.

1923 yılı ve öncesinde kurulmuş işletmelerin https://form.jotform.com/221004172646951 adresinde bulunan formu kullanarak bildirilmesi hususunu önemle bilgilerinize sunarız. 

Kurumsal İletişim Müdürlüğü

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
TS 10002