Türk-Sloven İş Forumu

1 Ekim 2012 Pazartesi

TOBB’dan gelen yazıda, Slovenya Cumhuriyeti Ekonomik Kalkınma ve Teknoloji Bakanı Sn. Radovan Zerjav ve beraberindeki işadamları heyetinin Türkiye ziyareti vesilesiyle 9 Ekim 2012 Salı günü saat 13:30’da Ceylan Intercontinental Otel / Taksim’de Türk-Sloven İş Forumu ve ikili firma görüşmelerinin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.


Yazıda devamla, “Avrupa’nın en iyi saklanan sırrı” olarak gösterilen Slovenya’nın, endüstri ve tasarım alanlarında sahip olduğu gücü yenilikçilikle birleştirmiş, sağlam bir ekonomik yapıya sahip olduğu, ülkede kişi başı milli gelirin 17,500 Euro’nun üzerinde olduğu ve 2004 yılında Avrupa Birliği üyesi olan Slovenya’nın, eski Yugoslavya Devletleri’yle güçlü ticaret ve yatırım ilişkilerinin yanı sıra Avrupa’daki konumu sebebiyle de Koper Limanı gibi lojistik önemi yüksek bir üssü bulunduğu belirtilmektedir.

 

Ayrıca, Avrupa Sloven firmalar ile inşaat, makine imalatı, lojistik ve bilişim alanları başta olmak üzere pek çok sektörde Slovenya ve diğer Güneydoğu Avrupa ülkelerinde işbirliği/ortak proje imkanlarının mevcut olduğu ve anılan toplantı kapsamında Slovenya’nın inşaat, taahhüt, enerji, makine imalatı, kağıt ve ahşap üretimi, otomotiv, gıda (şarap üretimi), demir ve metalurji, lojistik, tekstil, sağlık turizmi, bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinden önemli firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirme fırsatı sunulduğu ifade edilmektedir.

 

Forma katılacak firmaların listesi ve ilgi alanlarına, ayrıca Forum’un taslak programı ile katılım formuna  http://www.tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.aspx?rid=812&lst=DuyurularListesi adresinden ulaşılmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002