Türk-Belçika İş Forumu

5 Ekim 2012 Cuma

DEIK’den gelen yazıda; 17 Ekim 2012 tarihinde İstanbul Swissotel’de Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan ve TOBB/DEİK Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla “Türk-Belçika İş Forumu” düzenleneceği belirtilmektedir.


Türk-Belçika İş Forumu’na, inşaat/altyapı, lojistik, enerji (yenilenebilir), çevre teknolojileri, finans, telekomunikasyon ve kimya sektörleri başta olmak üzere çeşitli sektörlerden 200’ü aşkın Belçikalı firma temsilcisi katılacaktır. Belçikalı işadamları heyeti listesi ekte dikkatinize sunulmaktadır.

Belçika enerji verimliliği, düşük karbon salınımı ve yenilenebilir enerji kullanı alanlarında öncü teknolojilere ve en iyi uygulamalara sahiptir. Dünyada eko-teknoloji sanayi ihracatinda ilk beş ülke içinde, temiz enerji teknolojileri ihracatında 8. sırada, rüzgar türbinlerinde ise 5. sırada yer almaktadır. Belçika ayrıca, Avrupa’nın merkezindeki coğrafi konumu ve gelişmiş ulaşım ağı ile bölgenin önemli bir lojistik merkezi konumundadır.

Forum kapsamında lojistik sektöründe işbirliği olanakları; yapı sanayinde ekolojik yaklaşım, sürdürülebilir yapılaşma ve yeşil teknolojilerin kullanımı ile bu sektörde her iki ülke ve 3. pazarlarda işbirliği fırsatları atölye çalışmalarında ele alınacaktır. Arzu eden üyelerimiz ise sektörel seminer ile eş zamanlı gerçekleşecek Belçikalı firmalarla ikili görüşmelere katılabileceklerdir.

Söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerinin ekteki form aracılığıyla en geç 15 Ekim 2012 mesai bitimine kadar DEİK’e (Ayşe Aygül, e-mail:
abstaj@deik.org.tr; Tel: 0212.3395081) iletilmesini rica ederiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002