ATSOMESEM proje ekibi tarafından MYK tarafından ilk yetkilendirilen kurum olan UGETAM'a inceleme ziyareti gerçekleştirildi.

18 Haziran 2012 Pazartesi

ATSOMESEM proje ekibi tarafından 6-8 Haziran 2012 tarihleri arasında, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Türkiye’de ilk yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olan Uluslararası Gaz Eğitim Teknolojileri Araştırma merkezi (UGETAM)’a inceleme ziyareti gerçekleştirildi.


Projenin uygulama döneminde, Türkiye’de MYK tarafından 2009 yılında yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olarak tanınan “Uluslararası Gaz Eğitim Teknolojileri Araştırma Merkezi (UGETAM)”a 6-8 Haziran 2012 tarihleri arasında teknik bir inceleme gezisi gerçekleştirilmiştir. İnceleme gezisine Proje Koordinatörü Dr. Aylin Tümay, Proje Koordinatör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cem Oktay Güzeller, ATSOMESEM Sorumlusu Filiz Eren Alpaslan ve Proje Asistanı Tolga Cenk Türk katılım sağlamıştır.

Üç günlük inceleme gezisi kapsamında Plastik Kaynakçılığı (Seviye 3) ve Çelik Kaynakçılığı (Seviye3) mesleklerinde yapılan sınavlar ve fiziki alt yapı yerinde incelenmiş olup, UGETAM Belgelendirme Şefi Halil AKDAŞ tarafından eğitim, sınav ve sertifikasyon süreçleri hakkında önemli bilgiler edinilmiştir.

Ayrıca 8 Haziran 2012 tarihinde öğleden sonra proje ekibi, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, Türkiye’nin uluslararası alanda diploma veren profesyonel aşçılık okulu olan ve 1878 yılında İngiltere’de mesleki alanda belgelendirme merkezi olarak kurulan City&Guilds tarafından akredite eğitim merkezi olarak hizmet veren Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) ziyaretini gerçekleştirmiştir. Ziyaret esnasında MSA Genel Müdürü Sitare Baras tarafından sertifika programları, eğitim modülü ve City&Guilds işbirliğinde gerçekleştirilen belgelendirme süreci hakkında bilgilendirilmişlerdir.

Detaylı bilgi için www.atsomesem.org.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination