İstanbul Süreci "Bölgesel Yatırım Konferansı" / Hindistan

18 Haziran 2012 Pazartesi

TOBB’dan alınan yazıda, İstanbul Süreci kapsamında 28 Haziran 2012 tarihinde Yeni Delhi'de "Bölgesel Yatırım Konferansı" düzenleneceği ve Hindistan Sanayi Konfederasyonu tarafından düzenlenecek olan söz konusu etkinliğin bir yatırım konferansı olacağı özellikle vurgulanmaktadır.


Yazıda devamla, Yeni Delhi Büyükelçiliğimizden alınan bir yazıya atfen, anılan etkinliğe Afganistan'ın Ticaret, Maliye ve Madencilik Bakanlarının katılmasının ve açılış oturumunda Hindistan Dışişleri Bakanı S.M. Krisha'nın da bir konuşma yapmasının beklendiği, Afganistan Yatırım Destek Ajansı'mn da anılan etkinliğe katılacağı, etkinlik için aralarında Türkiye, BAE, ABD, İngiltere, Orta Asya ülkeleri, Rusya Federasyonu, Danimarka, İran, Pakistan, Katar, Malezya, Avustralya, Norveç, İsveç, Suudi Arabistan, Mısır, Singapur, Endonezya, Hollanda bulunan çok sayıda ülkenin davet edildiği bildirilmektedir. Tokyo Konferansına hazırlık niteliğinde kabul edilebilecek etkinliğin bölgeden ve daha geniş bir coğrafyadan Afganistan'a, madencilik, altyapı, enerji, tarım, KOBİ'ler, sağlık, eğitim, telekomünikasyon ve diğer alanlarda yatırımla ilgilenen iş çevrelerinin bir araya gelebileceği ve ortaklıklar kurabilecekleri bir forum olmasının amaçlandığı belirtilen yazıda, konferans sırasında farklı oturumlarda Afgan Bakanların ve diğer yetkililerin yatırım ortamı ve sektörlerle ilgili sunuşlar yapacakları ve sorulara yanıt verecekleri bildirilmektedir.

 

Anılan Konferansın Hint tarafınca hazırlanan kavram kâğıdı ile taslak program ekte verilmektedir.

Hindistan'ın Afganistan'daki yatırımlar bağlamında sadece madencilik, inşaat ve sanayi sektörlerini değil, aynı zamanda; sağlık ve eğitim alanlarını da öncelikli gördüğünün ekli kavram kağıdı ve programdan anlaşılmakta olduğu belirtilen yazıda, ülkemizin de son dönemde varlıklı Afgan hastalar için giderek artan oranda cazip bir tedavi merkezi şeklinde algılandığının müşahede edildiği bildirilmektedir.

 

Konferans ille ilgili detaylı bilgiye www.dsafghan.in internet adresinden ulaşılabilmektedir.

 

Anılan Konferansa katılmak isteyenlerin ekte verilen katılım formunu doldurarak en geç 22 Haziran 2012 Cuma gönüne kadar +91-11-24601298 no'lu faksa veya s.banerji@cii.in  eposta adresine iletmeleri gerekmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination