Japonya Ticaret Heyeti

28 Haziran 2012 Perşembe

Ekonomi Bakanlığından alınan yazıda, Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ile 17-22 Temmuz 2012 tarihleri arasında Japonya'ya yönelik olarak bir Ticaret Heyeti Programı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.


Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Japonya'da pazar payımızın artırılması ve anılan ülkeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete tarım ve gıda ürünleri, su ürünleri, demir ve demir dışı metaller, ağaç mamulleri ve orman ürünleri, değerli maden ve mücevherat, kimyasallar, tekstil ve hammaddeleri, konfeksiyon, otomotiv ve otomotiv yan sanayi, deri ve deri mamulleri sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız iştirak edebilecektir.

Söz konusu Ticaret Heyeti Programı kapsamında, Türkiye'den ve anılan ülkeden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek Ticaret ve Yatırım Seminerinin yanı sıra, Türk ve Japon girişimciler arasında iş görüşmelerigerçekleştirilecektir. Bu çerçevede, bahse konu program, gerek anılan pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da artırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturmaktadır.

Japonya Ticaret Heyeti Programına katılmak isteyen firmalarımızın 6 Temmuz 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıda iletişim bilgileri yer alan Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Genel Sekreterliği'ne başvurmaları gerekmektedir.

Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği
Çiğdem ÖNSAL
Tel:      0232 488 60 40    E-Posta: 
cigdem.onsal@egebirlik.org.tr

Esra SAYIN
Tel:      0232 488 60 46    E-Posta: 
esra.sayin@egebirlik.org.tr

Fırat BOZKURT
Tel:      0232 488 60 41    E-Posta: 
firat.bozkurt@egebirlik.org.tr
Faks:   0232 488 61 00    Web      : www.egebirlik.org.tr

Japonya Pazarı Hakkında Detaylı Bilgi İçin:
Pınar ASLAN, Japonya Ülke Masası Uzmanı
Tel:     0312 204 82 00     E-Posta: 
aslanp@ekonomi.gov.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination