III.Uluslararası Yatırım Konferansı ve Saraybosna İş Forumu 2012

2 Nisan 2012 Pazartesi

TOBB'dan alınan yazıda, Bosnia Bank International (BBI) ve İslam Kalkınma Bankası organizatörlüğünde, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Bosna Hersek Dışişleri Bakanlığı işbirliğinde, 16-18 Mayıs 2012 tarihlerinde, Saraybosna ´da, III. Saraybosna Uluslararası Yatırım Konferansı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.


Balkan ülkeleri arasında ikili ilişkileri geliştirmek, yatırım ve ticari ilişkileri artırmak amacıyla düzenlenen Konferansın geçmiş yıllardaki katılımcıları arasında, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Ivo Josipovic, Sırbistan Başbakanı Mirko Cvetkovic, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Eski ABD başkanı Bill Clinton, İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeyh Salih Kamil ve Birliğimiz Başkanı M. Rifat Hisacıklıoğlu yer almaktadır.

Başta altyapı, enerji (hidro enerji santralleri) ahşap sanayi, tarım, turizm ve eğitim sektörleri olmak üzere çeşitli yatırım projelerinin ele alınacağı ve işadamları arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği Konferansa Bosna Hersek, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Karadağ ve Makedonya 'dan üst düzey hükümet temsilcilerinin yanı sıra, bölgenin önde gelen işadamlarının katılımı beklenmektedir.

Konferans hakkında detaylı bilgiye, Konferansın resmi internet sitesi olan www.sarajevobusinessforum.com adresinden ulaşılabilir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002