Euroscience Open Forum 2012

10 Nisan 2012 Salı

Euroscience organizasyonu tarafından organize edilen ve her iki yılda bir Avrupa’nın değişik bir şehrinde gerçekleştirilen ESOF (Euroscience Open Forum) bilimsel araştırma ve inovasyon toplantıları bu yıl 11-15 Temmuz tarihleri arasında İrlanda’nın Dublin kentinde yapılacaktır. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Avrupa İşletmeler Ağı (AİA) Projesi faaliyetleri kapsamında bu etkinliğe katılım sağlanması planlanmaktadır.


ESOF, fen bilimleri, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarında yeni buluşların ve matematik, müzik, coğrafya, genetik gibi çok çeşitli dallardaki önemli ilerlemelerin sunulduğu ve bilimsel araştırmaların gelecekte nasıl bir yön izleyeceği konularının münazara edildiği bir platformdur. Avrupa’nın önde gelen bilim adamları, araştırmacıları, iş dünyasının önde gelen temsilcileri, girişimcileri ve gazetecileri tarafından geniş çaplı katılım sağlanan, uluslararası katılımcı profili ve birden çok akademik disiplini ilgilendiren boyutu ile önemli bir organizasyondur.

Önde gelen bilim adamları, araştırmacılar, iş adamları ve girişimcilerin ilgi gösterdiği ESOF, uluslararası katılımcı profili ve birden çok akademik disiplini ilgilendiren boyutu ile fen bilimleri, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarında yeni buluşların ve matematik, müzik, coğrafya, genetik gibi çok çeşitli dallardaki önemli ilerlemelerin sunulduğu ve bilimsel araştırmaların gelecekte nasıl bir yön izleyeceği konularının münazara edildiği bir platformdur. 2010 yılında İtalya’nın Torino kentinde yapılmış ve organizasyona 82 ülkeden 40 Euroscience üyesi, 689 konuşmacı ve organizatör, 246 stand katılımcısı, 330 gazeteci, 353 Marie Curie görevlisi, 230 gönüllü, 60 yorumcu, 2431 ziyaretçi olmak üzere toplam 4379 kişi katılmıştır.

ESOF’un ana hedefleri, Avrupa’da öncü olan bilimsel ve teknolojik araştırmaların sunularak tartışılmasına önayak olmak, toplum ve bilim arasında yakınlaşmayı sağlamak, bilimsel araştırmaları destekleyecek ilkeleri teşvik etmek ve yaygınlaştırmak ve bir Avrupa Bilimsel Kimliği oluşmasına katkıda bulunmaktır.

Diğer bilimsel konferansların aksine, ESOF’un programı beş değişik modül içermektedir. Bu programlar bilim insanlarına yönelik “Bilim Programı”, genç araştırmacılara yönelik “Kariyer Programı”, İş dünyası ve girişimcileri ilgilendiren “Bilimden İş Dünyasına Programı’’, bilim kültürünü halkla buluşturmayı  amaçlayan ‘’Şehirde Bilim Programı’’ ve tüm katılımcılara yönelik “Sosyal Program”dır.

ESOF 2012’ yer alacak bütün etkinlik, toplantı ve konferansları detaylı olarak incelemek istiyorsanız lütfen http://www.esof2012.org/ sitesini ziyaret ediniz. Kayıt ücreti 100 Avro olan etkinliğe katılmak istiyorsanız http://esof2012.org/programme/esof-2012-registration/ adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Sorularınız için Avrupa İşletmeler Ağı Antalya Ofisi’nden Tülay İnce ile iletişim kurabilirsiniz.

Avrupa İşletmeler Ağı Antalya Ofisi
Tel: 242 314 37 41 Faks: 242 314 37 38
E-Posta: een@atso.org.tr
Web: www.eenakdeniz.org.tr

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination