Libya-İşbirliği İmkanları

18 Ekim 2011 Salı

TOBB’dan alınan yazıda, Libya Fiyat Destekleme ve İstikrar Fonu Başkanı ve Libya Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Tahir Çerkez ile bir görüşme gerçekleştirildiği belirtilmektedir. Anılan görüşme esnasında öne çıkan hususlar aşağıda özetlenmektedir.


1. Libya'da devlet tarafından sübvanse edilen ve eski dönemde NASCO adlı kuruluş tarafından satın alınan pirinç, şeker ve yağ gibi temel gıda maddeleri yeni dönemde Ulusal Geçiş Konseyi kararı doğrultusunda söz konusu Fon tarafından satın alınacaktır.

 

2. Satın alma işlemlerinde davet usulüyle çalışmaya devam edilecektir. Bu nedenle tedarikçi olmak İsteyen Türk firmalarının öncelikle Fon'un sistemine kayıt olmaları gerekmektedir.

 

3. NASCO'ya daha önce kayıtlı olan firmalar Fon'a da kayıtlı sayılacaktır.

 

4. Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle 100 bin küçükbaş havyan alınacaktır.

 

5. Libya'da ticari faaliyette bulunmak isteyen yabancı firmalar eski dönemin mevzuatına tabi olacaktır.

 

Yazıda devamla, küçükbaş hayvan ticareti ile ilgilenen üyelerimizin trablus@ekonomi.gov.tr 'e-posta adresi üzerinden Trablus Ticaret Müşavirliği ile irtibat kurmaları uygun olacağı iletilmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination