Ulusal Asansör Konferansı 2011

27 Ekim 2011 Perşembe

Asansör Sanayicileri Platformu önderliğinde, Akdeniz Asansör Sanayiciler Derneği (AKASDER) tarafından 28–29 Ekim 2011 tarihlerinde Kemer Limak Limra Otel’de Ulusal Asansör Konferansı 2011 düzenlenecektir.


Asansör Sanayicileri Platformu önderliğinde, Akdeniz Asansör Sanayiciler Derneği (AKASDER) tarafından 28–29.10.2011 tarihlerinde Kemer Limak Limra Otel’de düzenlenecek olan konferansla, 18/11/2008 tarihli ve 27058 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği 10. Maddesinde hükmedildiği üzere, 01 Ocak 2012’de uygulamaya girecek olan ve asansörlerin periyodik kontrollerinin TS EN/ISO 17020 standardı kapsamında asansörlerde periyodik kontrol konusunda akredite olmuş A tipi muayene kuruluşlarına yaptırılması hususu ile birlikte eski asansörlerin güvenlik seviyesinin arttırılması esasına dayalı kısaca SNEL olarak adlandırılan ve taslak yönetmeliği hazırlık çalışması devam eden mevcut asansörlerin güvenlik seviyesinin arttırılması konularına ilişkin sektörün ve paydaşların bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

Asansör sektörünün önde gelen sorumlu ve yetkin isimlerin katılımları ile düzenlenecek olan konferansın konu başlıklarının aşağıdaki gibi olması öngörülmektedir.

-2012’den sonra asansörlerde periyodik kontroller, periyodik kontroller sürecinde ruhsat makamlarının sorumlulukları ve A tipi muayene kuruluşları.
-Mevcut asansörlerin iyileştirilmesine (SNEL) yönelik mevzuat hazırlığı ve temel uygulama prensipleri.
- 2012’ye girerken, ülkemizdeki engellilerin sosyal yaşamı ve asansörlere erişimleri.
- Piyasa gözetimi ve denetimi.
- Mimar, müteahhit ve asansör monte eden ilişkisi.
- Asansör kazaları.
- Haksız rekabet ve yerli sanayicinin korunması.
- TS EN 81-1 +A3 ve zorunlu uygulamaya geçişi.
- Asansör Yönetmeliği (95/16/AT) kapsamında yürütülen uygunluk değerlendirme prosedüründe modüller arasındaki temel farklılıkların ele alınması.

 

Sektör mensubu üyelerimizin bilgilerine sunulur.

 

Detaylı Bilgi için:

Adil Şenol

0542 453 44 89

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination