Türk-Macar İş Forumu

4 Kasım 2011 Cuma

TOBB’dan alınan yazıda, Macaristan Cumhurbaşkanı Pal Schmitt ve beraberindeki işadamları heyetinin Türkiye'ye resmi ziyareti vesilesiyle 17 Kasım 2011 Perşembe günü İstanbul Hilton Hotel / Harbiye'de, Türk-Macar İş Forumu düzenleneceği bildirilmektedir. Forum kapsamında konuk Cumhurbaşkanı Schmitt ve TOBB/DEİK Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun her iki ülkenin iş dünyası temsilcilerine hitapta bulunması öngörülmektedir.


Macaristan ile ticaret hacmimiz yıllık yaklaşık 2 milyar Dolar seviyesinde olup ikili ticaretimizde makine ve aksamları, elektronik ekipmanı, motorlu taşıtlar önde gelmektedir. Macaristan geçtiğimiz yıl en fazla ihracat yaptığımız 15. ülke olmuştur. Orta Avrupa'da bir bölgesel merkez niteliğinde yer alan Macaristan, lojistik altyapısı ve Batı Avrupa'ya, özellikle Almanya'ya olan yakınlığı ile bulunduğu bölgede öne çıkmaktadır. Bahsekonu toplantıya, ilaç imalatı, enerji, IT, ICT, yenilenebilir enerji, çevre teknolojileri ve müteahhitlik sektörlerinde faaliyet gösteren Macar firmaları katılacak ve Türk firmalarla ikili görüşmeler gerçekleştireceklerdir.

 

Söz konusu Forum'a katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak en geç 14 Kasım 2011 Pazartesi günü mesai bitimine kadar DEİK'e (Dilek Tuna; dtuna@deik.org.tr, faks: 0212 339 5065) iletmeleri gerekmektedir.

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination