2012 Yılı Antalya'nın Kadın Girişimcileri Yarışması

6 Mart 2012 Salı

TOBB Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu, Antalya genelinde kadın girişimciliğini teşvik etmek amacıyla 2012 YILI ANTALYA’NIN KADIN GİRİŞİMCİLERİ yarışması açmıştır.


Evde üretim yaparak ürünlerinin satışını gerçekleştiren veya işyeri açarak, şirket kurarak ticari faaliyet yürüten, ailesine, topluma ve ülke ekonomisine fayda yaratan, katkı yapan tüm kadınlar yarışmaya davetlidir. 

Antalya’nın Kadın Girişimcileri Ödülleri iki kategoride verilecektir:
1-Şirket ortağı olarak/İşyeri açarak üretim ve ticaret yapan kadın girişimciler
Antalya, Alanya, Manavgat, Kumluca ticaret ve sanayi odaları ile Antalya, Kumluca ticaret borsaları ve esnaf ve sanatkârlar odalarına kayıtlı gerçek ve tüzel kişilere açıktır.
2-Evde üretim yapan kadın girişimciler
Evde üretilen ve pazarlanabilen ürünler (Gıda ürünleri hariç) dikkate alınacaktır. Oda kaydı şartı aranmayacaktır.   

BAŞVURU KOŞULLARI
Yarışmaya katılacak olanlar, www.antalyakadingirisimciler.org web sitesi üzerinden veya Antalya, Alanya, Manavgat, Kumluca ticaret ve sanayi odalarından temin edecekleri başvuru formlarını elektronik ortamda doldurup, yazıcıdan çıktı alarak basılı hale getirecek; ürün ve faaliyetleri ile ilgili belge veya ürün örnekleri ile birlikte başvuru dosyasını il merkezinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’na, ilçelerde ise ilçe ticaret ve sanayi odalarına teslim edeceklerdir.

Teslim Şekli: Yarışmaya katılan her ürün/dosya, başvuru formu ve bunların paketlendiği kapalı paket veya zarf şeklinde teslim edilecektir. Zarfın/paketin üzerine tekrarlanmayan 4 harf ve 4 rakamdan (Örnek: ABCD 0123) oluşan 8 hanelik kişisel şifre (rumuz) oluşturulmalıdır.

Son Teslim Tarihi: Ürün ve dosyalar 16 Mart 2012 Cuma günü saat 17:30’a kadar teslim edilecektir.

Değerlendirme: Başvurular Seçici Kurul tarafından Değerlendirme Formlarında belirtilen kriterler doğrultusunda 26 Mart 2012 Pazartesi günü saat 10.00’da başlayacak oturumda değerlendirilecektir.

ÖDÜLLER
Her iki kategoride birincilere 1.000.-TL; ikincilere 500.-TL; üçüncülere 250.-TL para ödülü, berat ve plaket verilecektir. Ayrıca, her iki kategoride birer katılımcıya mansiyon (berat ve plaket) verilecektir.  Her iki kategoride ödül alan tüm yarışmacılara 2012 yılı Yöresel Ürünler Fuarı’nda yer alacak Kadın Girişimciler standında ürünlerini sergileme fırsatı verilecektir. 

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ
                
1. Ürün/hizmet fikrinin özgünlüğü 
2. Ürünün/hizmetin yarattığı ekonomik fayda
3. Ürünün/hizmetin yarattığı toplumsal fayda
4. Girişimcinin ürün/hizmet geliştirme düzeyi 
5. Girişimcinin ürün/hizmet fikri geliştirilirken müşterilerle, kurumlarla işbirliği yapılması

Başvuru formu için tıklayınız.

Detaylı bilgi için:
Aynur Tırnaksız-Nihan Kaya-Elvan Karadayı
Tel:314 37 32-33-34

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002