Evliya Çelebi Seyahatname Sergisi ve Geçmişte ve Günümüzde Türkiye-Avrupa İlişkileri Paneli

8 Mart 2012 Perşembe

Odamız Antalya AB Bilgi Merkezi 2012 yılı etkinlikleri kapsamında, Akdeniz Üniversitesi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve British Council işbirliğinde 12 Mart 2012 Pazartesi günü 13:30 – 16:30 saatleri arasında Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda “Evliya Çelebi Seyahatname Sergisi ve Geçmişte ve Günümüzde Türkiye-Avrupa İlişkileri Paneli” düzenlenecektir.


 Evliya Çelebi Seyahatname Sergisi ve Geçmişte ve Günümüzde Türkiye-Avrupa İlişkileri Paneli
 
Etkinlik kapsamında, bir dünya gezgini olan Evliya Çelebi’nin yaşadığı dönem ile ele alınması, katılımcılara dönemin kültürel yapısı hakkında bilgi verilmesinin sağlanması ve gerçekleştirilecek panel ile geçmişten günümüze Türkiye-Avrupa ilişkilerinin anlatılması amaçlanmaktadır. 
 
Paneli öncesinde Evliya Çelebi Seyahatnamesi temalı görsellerinin yer alacağı 22 parçalı serginin açılışı yapılacak ve bir resepsiyon verilecektir. Sergi, 12-16 Mart tarihleri arasında Hukuk Fakültesi Fuayesi’nde ziyarete açık olacaktır.  Evliya Çelebi’nin 400. doğum yılı olması sebebiyle, sergi ilk defa Londra’da Bethnal Green Library’de açılmıştır. Geçtiğimiz Kasım ayında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Londra’da açılışını yaptığı Yunus Emre Enstitüsü’nde de aynı sergi ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştur.
 
Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Esra Çayhan’ın moderatörlüğünü yapacağı panele konuşmacılar olarak Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın, Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Avrupa Takımı Üyesi Can Baydarol ve AKUT Kurucu Üyesi ve Başkanı Nasuh Mahruki,katılacaklardır. Panel süresince öğrencilerin konuya ilişkin görüşleri interaktif bir şekilde, anket yöntemi ile bulgulanıp, panel katılımcıları tarafından sonuçlar tartışılacaktır.
 
Antalya AB Bilgi Merkezi

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002