Firmaların AB Müktesebatına Uyumlarını Ölçmeye Yönelik Anket Uygulaması

6 Mart 2012 Salı

Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde, AB-Türkiye Odalar Forumu (ETCF) II kapsamında, işletmelerin AB katılım sürecinde müktesebat uyumu uygulamalarına ilişkin farkındalıklarını artırmak amacı ile firmalara yönelik anket çalışması yapılacaktır.


Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde, AB-Türkiye Odalar Forumu (ETCF) II kapsamında, işletmelerin AB katılım sürecinde müktesebat uyumu uygulamalarına ilişkin farkındalıklarını artırmak amacı ile “ETCF II EU Acquit Audit/ ETCF II AB Müktesebat Denetimi” programı başlatılmıştır.

 

Türkiye’de 24 ilde yürütülen bu çalışma kapsamında, gıda ürünleri, kimyasallar, CE işareti gerektiren ürünler, iş sağlığı ve güvenliği, çevre ve tüketicinin korunması ile ilgili konularda firmaların AB müktesebatına uyumlarını ölçmeye yönelik yüz yüze anket çalışması yapılacaktır. Anket sonuçlarına bağlı olarak firmalara ihtiyaçları doğrultusunda bilgi ve tavsiye desteği sağlanacaktır.  Bu çalışmanın uygulanacağı firmaların nihai listesi EUROCHAMBRES ve TOBB tarafından belirlenecektir.

 

Söz konusu anket çalışmasında yer almak isteyen firmaların ekte sunulan formu doldurarak en geç 30 Mart 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar eturker@atso.org.tr adresine göndermelerini rica eder, iyi çalışmalar dileriz.

 

 İletişim: Ar&Ge Merkezi  314 37 45

 

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002