Kanada/ Kuzey Planı Projesi

24 Ocak 2012 Salı

TOBB’dan alınan yazıda, Kanada'nın Kebek Eyaleti'nin ekonomik, sosyal ve çevresel kalkınmasını hedefleyen "Kuzey Planı" adlı büyük bir projenin hayata geçirilmekte olduğu, söz konusu projenin, 25 yıllık bir döneme yayılarak, 80 milyar dolarlık yatırım imkânı sağlamasının beklendiği ifade edilmektedir. Ayrıca, Kebek Eyaleti'nin sunduğu düşük vergi oranları gibi, yatırımcılara yönelik çeşitli cazip fırsatların, yabancı firmaların ve girişimcilerin projeye dâhil olmasını teşvik edeceği belirtilmektedir.


Yazıda devamla, Kuzey Planı bağlamında, özellikle yeşil teknolojili altyapı yatırımlarına, madencilik ve ormancılık alanlarında projelere öncelik verildiği, bunları ulaşım ve turizm sektörlerine yönelik projelerin izleyeceği, Fransa, Almanya, Çin gibi ülkelerin yanında, ülkemiz firmalarının da başta inşaat ve madencilik sektörleri olmak üzere anılan projeye ilgi duyabilecekleri ifade edilmiştir.

 

Anılan projeye ilişkin detaylı bilgiye "http://tobb.org.tr/UlkeRehberi/Sayfalar/kanada.aspx" adresinden ulaşılabildiği belirtilmektedir.


 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002