Pazara Giriş Engelleri Bildirimi

24 Ocak 2012 Salı

TOBB’dan alınan yazıda, ülkemizin dış pazarlarda karşılaştığı pazara giriş engellerinin ortadan kaldırılması amacıyla politikalar geliştirmek ve girişimlerde bulunmak amacıyla kurulan Pazara Giriş Engelleri Çalışma Grubu toplantılarına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince iştirak edildiği belirtilmektedir.


Pazara Giriş Komitesi altında faaliyet gösteren Pazara Giriş Engelleri Çalışma Grubu'nun üçüncü toplantısı, Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve ilgili diğer kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla 12.01.2012 tarihinde yapılmıştır.

 

Toplantıda, Bakanlık tarafından, firmalarımızdan daha önceleri Odalarımız kanalı ile Birliğimiz tarafından yazılı olarak alınan pazara giriş engelleri bildirimlerinin, Ekonomi Bakanlığı internet sitesi üzerinden alınabileceği yeni sistem hakkında bir sunum yapılmıştır.

 

Buna göre, firmalarımız ihracatları esnasında karşılaştıkları sorunları, http://www.ekonomi.gov.tr/dtmpazaragiris/bildirim/form.cfm linkinden ulaşabilecekleri elektronik formu doldurmak suretiyle, doğrudan Ekonomi Bakanlığı yetkililerine iletebileceklerdir. Ekonomi Bakanlığı, söz konusu form doldurulduktan sonra, en geç üç gün içinde firma yetkilileri ile irtibata geçecektir. Bu uygulama ile, firmalarımızın pazara girişleri esnasında karşılaştıkları problemleri daha etkin bir biçimde yetkililere ulaştırmaları ve sorunların daha hızlı çözülmesi hedeflendiği belirtilmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002