Türkiye-Rusya Federasyonu 12. Dönem KEK Toplantısı

31 Ocak 2012 Salı

TOBB’dan alınan yazıda, 2-4 Mart 2011 tarihlerinde gerçekleştirilen Türk-Rus Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 11. Dönem Toplantısı neticesinde imzalanan protokolde bankacılık ve finans; eneıji; ulaştırma; tarım; demir-çelik sanayi; eneıji makinaları sanayi; otomotiv sanayi; gemi inşa sanayi; havacılık sanayi; kimya sanayi; tıp sanayi; hafif sanayi; inşaat malzemeleri sanayi; özel ekonomik bölgeler ve sanayi bölgeleri/sanayi parkları; küçük ve orta ölçekli işletmeler; standardizasyon ve uygunluk değerlendirmesi; bilişim ve navigasyon teknolojileri; patent marka ve akreditasyon; uzay; turizm başlıklarında işbirliğinin geliştirilmesine yönelik spesifik hükümlere varıldığı bildirilmiştir.


Bu kapsamda, Mart ayı içerisinde gerçekleştirilmesi öngörülen Türk-Rus Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 12. Dönem Toplantısı'nda bu maddelere ilişkin gündeme getirilmesinde fayda görülen hususların ve Rusya ile ekonomik ve ticari ilişkilerimizde karşılaşılan sorunlara ve çözüm önerilerine ilişkin görüş ve önerilerinizin 7 Şubat 2012 tarihine kadar Odamız Dış Ekonomik İlişkiler Müdürlüğüne (mail: aunal@atso.org.tr) bildirmenizi rica ederiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002