Türkiye Değerler Araştırması Semineri

17 Şubat 2012 Cuma

Dünya, Avrupa ve Türkiye Değerler Araştırmaları, çok geniş bir yelpazede toplumların inanç, değer, tutum ve davranışlarını ölçümlemeyi amaçlamaktadır. Bu araştırmalar hem yıllar boyunca bir toplumun değerlerindeki değişimi izlemeyi, hem de toplumlar arası karşılaştırmaları mümkün kılmaktadır ki, bu özellikler Avrupa ve Dünya Değerler Araştırmaları’nın önemini daha artırmakta, kullanım alanlarını genişletmektedir.


2011 Türkiye Değerler Araştırması, subjektif mutluluk ve sağlık algısı, yaşamdan doyum, güven, dini değerler, kadın-erkek eşitliği, cinsiyet rolleri, aile ve çocuk, muhafazarkârlık ve modernleşme, siyasal değerler ve demokratik kişilik, demokrasi algısı ve demokrasi tanımlaması, siyasal ideoloji, devrim, evrim, statüko tercihi, Türkiye’nin bugünkü durumuna ilişkin değerlendirmeler, ekonomik değerler, gelir dağılımı, serbest piyasa, iş hayatı ve çalışma alanındaki değerler, kimlik, bilim ve teknoloji, çevre alanlarını kapsamaktadır.

 

Odamız tarafından “ATSO AKADEMİ” çatısı altında Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğinde “Türkiye Değerler Araştırmasıkonulu seminer yapılacaktır.

 

 

 

 

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002